Svou cestu za celkovým vítězstvím načal tým toužimské ´Picérky´ již v základní skupině A, kde urval v pěti zápasech třináct bodů, když čtyřikrát slavil vítězství a jednou remizoval, čímž si tak zajistil postup z první pozice do čtvrtfinále. Do toho se probojoval i druhý tým tabulky Justiční stráž Karlovy Vary. Hráči v trikotech ochránců soudů vybojovali bodů dvanáct, když čtyřikrát dosáhli na výhru a jednou museli skousnout prohru. Třetí místo v tabulce obsadil Disco Club Sierra.

Ten nasbíral deset bodů, když třikrát slavil výhru, jednou se o body rozdělil a jednou odešel poražen. I on se mohl těšit na čtvrtfinálovou účast. Do druhé fáze turnaje se probojoval ze čtvrté, tedy poslední postupové příčky Chodovar z Plané, který uzmul šest bodů za dvě výhry a tři prohry. Naopak konec na turnaji si po základní části připsali na pátém místě Hasiči Teplá a na šestém místě tepelští Pivaři, kteří jako jediný tým nezískal ve skupině ani bod.

Skupinou B pak prolétli ve velkém stylu Letci, kteří během pěti duelů neztratili ani bod a po pěti výhrách s patnácti body brali nejen první místo, ale také postup do čtvrtfinále. Navíc jako jediný tým neobdržel v první části turnaje žádnou branku. Druhé místo ve skupině obsadily Hranaté hlavy, které uzmuly deset bodů za tři výhry, jednu dělbu bodů a jednu prohru.

Třetí příčka připadla za šest bodů Křelovicím, které dvakrát dosáhly na výhru, dvakrát se o body podělily a jednou prohrály. Poslední čtvrté postupové místo připadlo karlovarskému Kasaku, které dvakrát vyhrálo a třikrát prohrálo. Naopak rozloučit se s turnajem musela Policie České republiky, oddělení Teplá, která skončila se čtyřmi body pátá. Poslední šestou příčku, a tím i konec v turnaji, si připsala na svůj účet Stará Garda Teplá, která nedosáhla v pěti duelech na bodovou radost.

„Turnaj se odehrál za úmorného vedra. Jsem rád, že jsme to všichni přežili a nikdo se nezranil," podotkl na úvod ředitel turnaje Rudolf Káva a pokračoval: „Ceny vítězům předal starosta města Teplá Karel Hermann společně s předsedou TJ Sokol Teplá Martinem Klepalem." Ze čtvrtfinále postoupilo do semifinále hned trio ze skupiny A. Pizzerie Kuželna vyřadila po třech brankách varské Kasako, stejným rozdílem vyřadila Justiční stráž z Karlových Varů Křelovice a Disco Club Sierra vyřadil taktéž třemi góly Hranaté hlavy. Jediným úspěšným ze skupiny B byli Letci, kteří vypráskali čtyřmi góly Chodovar Planá.

V semifinále turnaje se hodně nadřel na finálovou účast výběr Pizzerie Kuželna, který pokořil jedinou úspěšnou trefou Disco Club Sierra a potřetí v řadě za sebou tak proklouzl do finále Ruda Cupu. Tam ho doplnili Letci, kteří vypráskali pěti góly Justiční stráž. Jako první na program přišel souboj o turnajový bronz, ve kterém se střetl Disco Club Sierra s Justiční stráží. V řádné hrací době góly nepadly, a tak přišly na program ošidné penalty, které zvládli vítězně hráči Disco Clubu, kteří tak brali na turnaji bronz, zatímco Justiční stráž skončila na bramborové pozici.

Pak už následoval zlatý hřeb turnaje v podobě finále, jež ovládla Pizzerie Kuželna, která pokořila Letce dvoubrankovým rozdílem a po zásluze tak mohla slavit třetí triumf v řadě za sebou. „Mužstvo Pizzerie Kuželna vyhrálo turnaj potřetí za sebou a získali putovní pohár. Navíc jim byl zapůjčen další nový putovní pohár věnovaný starostou města Teplá," poukazoval Káva.

Ale to nebylo vše. „Z výtěžku z turnaje byly zakoupeny a předány sportovní věci oddílům mladých hasičů, kteří dostali dresy na své závody. Družstvo mladších žáků Sokola Teplá obdrželo sadu sportovních bund a družstvo Staré gardy Sokola Teplá pak sadu dresů," vysvětloval Káva. Navíc v průběhu turnaje byla připravena tradiční soutěž o ceny, která čítala celkem 379 cen. Po skončení turnaje následovala rocková tancovačka se skupinou Agnes rock.

„Ta to parádně rozjela a pobavila cca 250 návštěvníků. Akce se povedla, ale to horko dalo zabrat každému a jsem rád, že se nikomu nic nepřihodilo a všichni to přežili. Diváci, děti a hlavně hráči v průběhu turnaje i během zábavy přivítali osvěžení pod stříkacími rozstřikovači nebo v napuštěné hasičské kádi a bazénu. Akce se dle ohlasů líbila, nejvíce vystoupení skupiny Agnes rock, která hrála jednu pecku za druhou. Krátce po půlnoci pak skončila zábava a my se pomalu připravujeme na sedmnáctý ročník Ruda Cupu," uzavřel Káva.

Ruda Cup 2015

Skupina A: Pivaři – Chodovar Ch. Planá 0:4, Justiční stráž K. Vary 0:2, Hasiči Teplá 1:2, Pizzerie Kuželna 0:6, Disco Club Sierra 0:8; Chodovar Ch. Planá – Justiční stráž K. Vary 1:2, Hasiči Teplá 3:2, Pizzerie Kuželna 1:4, Disco Club Sierra 0:4; Justiční stráž K. Vary – Hasiči Teplá 2:1, Pizzerie Kuželna 1:4, Disco Club Sierra 1:0; Hasiči Teplá – Pizzerie Kuželna 0:3, Disco Club Sierra 0:2; Pizzerie Kuželna – Disco Club Sierra 0:0.
Pořadí ve skupině A:
1. Pizzerie Kuželna 
2. Justiční stráž K. Vary 
3. Disco Club
4. Chodovar 
5. Hasiči Teplá 
6. Pivaři Teplá

Skupina B: Policie ČR Teplá – Křelovice 1:1, Stará Garda Teplá 2:0, Kasako K. Vary 0:2, Letci 0:4, Hranatý hlavy Merklín 0:1; Křelovice – Stará Garda Teplá 2:1, Kasako K. Vary 2:1, Letci 0:5, Hranatý hlavy Merklín 0:0; Stará Garda Teplá – Kasako K. Vary 1:4, Letci 0:4, Hranatý hlavy Merklín 0:2; Kasako K. Vary – Letci 0:1, Hranatý hlavy Merklín 0:1; Letci – Hranatý hlavy Merklín 6:0.
Pořadí ve skupině B:
1. Letci 
2. Hranatý hlavy
3. Křelovice
4. Kasako K. Vary
5. Policie ČR Teplá 
6. Stará Garda Teplá 

Čtvrtfinále: Pizerria Kuželna – Kasako K. Vary 3:0, Disco Club Sierra – Hranatý hlavy Merklín 3:1, Chodovar Ch. Planá – Letci 1:4, Justiční stráž K. Vary – Křelovice 3:0.

Semifinále: Pizerria Kuželna –Disco Club Sierra 1:0, Letci – Justiční stráž 5:1.

O 3. – 4. místo: Disco Club Sierra – Justiční stráž 0:0 – PK 3:2.

O 1. – 2. místo: Pizerria Kuželna – Letci 2:0.

Konečné pořadí: 1. Pizzerie Kuželna, 2. Letci, 3. Disco Club Sierra, 4. Justiční stráž K. Vary, 5. Hranatý hlavy Merklín, 6. Křelovice, 7. Kasako K. Vary, 8. Chodovar Chodová Planá, 9. Policie ČR Teplá,10. Hasiči Teplá,11. Stará Garda Teplá, 12. Pivaři Teplá.