Oba týmy ve dvou jarních kolech shodně dosáhly na tři body. „Spokojen jsem pouze napůl. Výhra proti Královskému Poříčí byla parádní, škoda jen utkání s Toužimí, které pro nás bylo hodně smolné a určitě jsme na body měli,“ ohlédl se za vstupem do jarní části trenér karlovarské Lokomotivy Petr Jankovský.

„Vstup do jarní části se nám proti Ostrovu vůbec nepovedl. To utkání s chebským FC už bylo o něčem jiném, tedy pouze první poločas, pro nás to bylo hodně důležité vítězství,“ pochvaloval si trenér Chodova Jakub Smolka.

Teď fotbalový los postavil oba týmy ze suterénu tabulky proti sobě. V sázce bude hodně. Oba týmy totiž od sebe dělí v tabulce čtyři body. „Do zápasu se Spartakem Chodov jdeme určitě s cílem bodovat naplno,“ vzkazuje soupeři Jankovský.
A není divu. Chodovu se totiž na půdě soupeřů vůbec nedaří, v šesti duelech šestkrát prohrál. „Čeká nás těžké utkání, ale na druhou stranu, každá série jednou končí, a pokud to bude na Lokomotivě, pro nás jen lépe,“ přemítal Smolka.
Pikantní pak bude souboj především pro karlovarského trenéra, který během zimní přestávky přešel právě z Chodova na lavičku Lokomotivy.

„Teď jsem na Lokádě a chci vyhrát, uděláme pro to vše. Na utkání se připravíme a pevně věříme, že ho zvládneme,“ přeje si úspěch Jankovský. Uspět však chce i Chodov. „Pokud pomýšlíme na záchranu, musíme bodovat, každý bod z půdy soupeře je plusový, i když víme, že favoritem zápasu bude Lokomotiva, jak říkám, rozhodne se na hřišti,“ dodal chodovský trenér.

Krajský přebor, 16. kolo: FC Cheb – Ostrov (PÁ, 18.00), Loko K. Vary – Chodov (SO, 10.15), Fr. Lázně – Kr. Poříčí (SO, 10.30), Stará Role – Toužim (SO, 14.30, UMT Ostrov), Citice – Hvězda Cheb (SO, 15.00), Nejdek – Lomnice (SO, 16.30), Žlutice – N. Sedlo (NE, 14.00).