Před sobotním utkáním 1. FC Karlovy Vary v Hlavici dochází ke změně trenéra. Lavičku Buldoků opouští kouč Jiří Schveiner a na jeho místo přichází Oldřich Abrhám.

Šéf klubu Zdeněk Havel odvolal Jiřího Schveinera po týdenním rozhodování. „Mužstvo neplnilo pokyny, které dostalo před sezonou. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, ale to se nám v posledních zápasech nedařilo. Hráči byli nedisciplinovaní a dospěli jsme k závěru, že trenér Schveiner v současné době nemá týmu už co dát," začal Havel vypočítávat důvody odvolání trenéra.

Dalším faktorem byly také výsledky. „Hráči potřebují změnu a také přísnějšího trenéra. Výkony v poslední době neodpovídaly našim představám a bodový zisk byl nulový," pokračuje Havel.

Na post hlavního trenéra přichází Oldřich Abrhám, jenž v minulosti působil v Příbrami, Sokolově nebo Čáslavi. „Mládež, kterou měl na starosti v Příbrami, patři mezi nejlepší v Čechách. V Sokolově vedl B tým a Čáslav dokázal držet ve středu tabulky. Po změně majitelů klub opustil, jelikož se nestotožnil s vyzí, kterou se rozhodli v Čáslavi jít. Od kouče Abrháma očekávám přínos především co se týče disciplíny hráčů. Dále pak propracovanou hrou v defenzivě, které je momentálně naší největší slabinou," přidává Havel.

Jak už bylo napsáno, v sobotu se Karlovy Vary představí na půdě posledního celku soutěže v Hlavici. „Věříme, že toto utkání vše opětovně zvrátí v náš prospěch. Navíc si myslím, že pro trenéra je lepší začínat venku, než doma se silnou Roudnicí, která je v tabulce na druhém místě," vysvětluje šéf klubu.

Co se týče hráčského kádru, tak se další změny neočekávají. „V nejbližších dnech by se měl k týmu připojit vracející se Karel Tichota, který kromě všeho bude ještě plnit roli asistenta panu Abrhámovi. Do utkání s Roudnicí už by měl naskočit a v Hlavici bude připraven na lavičce," uzavírá Zdeněk Havel.