V posledních dvou divizních duelech vybojovali svěřenci chodovského trenéra Jiřího Schveinera čtyři cenné body. Cennější jsou o to, že ani v jednom utkání nebyl Chodov lepším týmem.

Ba naopak. Za výkonem svého soupeře vždy řádně pokulhával. I přesto však jednou zvítězil a jednou uhrál nerozhodný výsledek. „Utkání předtím jsme hráli dobře a prohráli, teď se k nám trošku přiklonilo fotbalové štěstíčko,“ oddychl si chodovský lodivod. A měl řádný důvod. Jeho tým se totiž vrátil zpět do divizní hry.

V sobotu však čeká od 14 hodin spartakovce sokolovské derby s juniorkou Baníku. „Juniorka disponuje mladým, běhavým týmem, který má určitě hodně natrénováno, takže nás nečeká žádné lehké utkání,“ myslí si Schveiner.

Do Chodova navíc dorazí juniorka bez možných posil z druholigového A týmu. „Já si myslím, že motivace v tomto duelu je samozřejmostí. Proč? Většina hráčů našeho týmu totiž Sokolovem prošla. Spíše budu muset asi hráče trošku krotit. V opačném směru pak budou chtít mladíci Sokolova svým výkonem určitě ukázat, že na lavičku náhradníků určitě nepatří, takže uvidíme, jak to dopadne,“ pokračoval Schveiner.

I chodovský kouč by rád v domácím prostředí uspěl, ale cestu jeho tým nebude mít vůbec lehkou. „Pokud bude těžký terén, tak ten by měl více vyhovovat nám. Myslím si, že to bude o jednom gólu. Kdo ho dá, tak se uklidní a možná to pak bude i zlomový moment celého duelu,“ míní Schveiner. Chodov pro derby může počítat s omilostněným duem Svůra, Krupička. „Zaplať pánbůh. Pro nás to bude určitě velkým přínosem,“ oddychl si chodovský kouč.