Přitom měli duel s Merklínem dobře rozehraný, ale na kdyby se nehraje. Nakonec totiž horalé brali cenné vítězství 5:2, které je opět navrátilo do klidného středu tabulky, zatímco Sedlec zůstal na předposlední, třinácté příčce a poslední Jáchymov na něj ztrácí pouhý bod.

Takový vstup, jaký měli hráči Sedlece do utkání s horaly, by bral asi každý trenér. Než se totiž soupeř z hor dostatečně aklimatizoval na sedleckém deštěm zkrápěném hřišti, inkasoval, když z první vážnější šance šli domácí do vedení. Jaroslav Hofman našel milimetrovým centrem nabíhajícího Petra Krejsu, který se štěstím nasměroval míč za merklínského brankáře Franze. Poté však přidali horalé na obrátkách a bylo se na co koukat.

Nejdříve se zastřeloval dlouhán Milan Dobeš, a když jeho první varování, které skončilo na tyčce, nebrali domácí vážně, přišel trest, když Dobeš pro změnu o břevno dostal balon do sedlecké svatyně.

V krátkém sledu přidali horalé soupeři další tři branky, o které se podělili Sýkora, Neč, Fárek, a se Sedlecem to vypadalo hodně bledě.  Jenže po změně stran se hráči Sedlece otřepali a bojovali. Vytěžili z toho pokutový kop, který se štěstím proměnil Agon Limani.

Sedlec se poté tlačil před branku Merklína, ale ten jeho nájezdům odolával. Nakonec zadupal veškeré naděje domácího týmu na lepší výsledek Petr Chomát, který navrátil svému týmu třígólový náskok, jenž se do konce duelu již neměnil.

Sedlec – Merklín 2:5 (1:4). Branky: Krejsa Petr, Limani Agon (PK) – Chomát Petr, Dobeš Milan, Neč Alexandr, Sýkora Milan, Fárek Miroslav. Rozhodčí: Lhotka.

Sedlec: Toka – Florián, Kadlec, Janáček, Horvát – Hofman, Jelínek, Limani, Krejsa – Kováč, Sipos (stř. Fenkl, Fučík, Tlášek).