Na půdě Habartova totiž tahali po celé utkání za kratší konec a nakonec z toho byla prohra 2:3. První poločas načali velmi dobře hráči Habartova, kteří Sedlec tlačili, co to šlo. Navíc jim nebyl uznán gól a jako bonus nastřelili spojnici tyče a břevna sedlecké branky. Poté se potvrdilo rčení nedáš – dostaneš. Ve 30. minutě udělal pořádnou hrubici v rozehrávce domácí gólman, který namazal míč přímo na nohu Petra Krejsy a ten už věděl, kam má balon uklidit.

Ve druhé půli Habartov ještě více přidal na obrátkách a výsledkem byla vyrovnávací branka, kterou má na svědomí sedlecký brankář Dvořák. Ten si křikl mám, ale neměl, a následně ho habartovský útočník přeskočil a poslal balon do osiřelé branky. Sedlec byl v těchto chvílích všude druhý a po špatně pokrytém rohu schytal druhý trest. Hráč na vápně obehrál dva sedlecké a nedal Dvořákovi žádnou šanci.

Třetí gól Sedlec dostal po hezkém vysunutí útočníka za obranu. Hosté v té době už hráli v deseti, když se Petr Jelínek odebral do šatny po druhé žluté.
Jiskru naděje vykřesal střelecky disponovaný Krejsa, který dorazil míč do sítě v 82. minutě. Sedlec poté vsadil na jednu kartu. Dvakrát podržel naděje na vyrovnání gólman Dvořák, když zneškodnil dvě stoprocentní šance domácích. Sedlec s vypětím všech sil vrazil všechny své síly do závěru duelu, ale ani to nestačilo na kýžené vyrovnání.