Hodnocení první poloviny sezony nebylo pro karlovarského trenéra Tichotu jednoduché. „Pokud se mám ohlédnout za podzimem, tak musím začít už v létě. Z mužstva, které sestoupilo z ČFL, nám ve své podstatě zůstali tři hráči. Takže jsme stavěli nový tým a z tohoto úhlu pohledu musím být s podzimem spokojený. Na druhou stranu já jsem očekával o něco více. Věřil jsem, že získáme alespoň třicet bodů a budeme maximálně do pátého místa. Jsme sedmí, takže jsem trochu zklamaný," řekl na úvod hodnocení kouč Tichota.

Na druhou stranu mladý tým karlovarských Buldoků má velikou budoucnost. „Tihle kluci potřebují čas. Pokud budeme mít s nimi trpělivost, tak to jednou někam dotáhnou," přidává trenér. Jak už bylo napsáno, tak ke spokojenosti trenérovi chybí pět bodů a pokud se máme podívat, kde je Buldoci ztratili, tak můžeme jmenovat několik utkání. Konkrétně se jedná o porážku se Zličínem (2:3 pp) a propad týmu v Milevsku (1:4).

„Body jsme ztratili i doma s Hořovickem nebo s Klatovy. Samozřejmě, že prohra se Zličínem nás mrzí daleko více. Utkání jsme měli dobře rozehrané. Dvakrát jsme vedli. K utkání v Milevsku se snad nemá cenu ani vyjadřovat. To byla vysloveně kaňka na našem podzimním výkonu," přiznal Tichota.

Příčiny neúspěchu jsou také tak trochu v domácím prostředí. „Jak už jsem řekl, máme mladý tým a máme problém ve tvoření hry. Navíc hřiště ve Dvorech je hodně malé a soupeři, kteří přijedou bránit, nám to moc neulehčují. Naopak se nám lépe hraje venku. Máme čas si něco připravit a čekat na soupeře. Jakmile udělá chybu, tak jdeme do brejku a to je naše výhoda. Máme na to vhodné tipy hráčů," doplnil Tichota k podzimní části.

Minulost už nikdo nevrátí, takže se teď podívejme na leden. Tedy na měsíc, kdy se hráči poprvé sejdou a začnou se připravovat na novou sezonu. „Poprvé se sejdeme 14. ledna ve středu odpoledne a první utkání nás čeká už 17. ledna, kdy se střetneme s juniorkou Viktorie Plzeň. Následně budeme hrát každý týden alespoň jedno utkání. Převážně se bude jednat o týmy z divize, krajského přeboru a nebo ČFL," přidal trenér Tichota.

Hráčský kádr Buldoků potřebuje doplnit. Tohoto faktu si je vědom i trenér. „Rozhodovat budou finanční možnosti klubu. Budeme jednat společně s panem Havlem, šéfem klubu, a pokusíme se tým nějak doplnit. Máme mnoho mladých hráčů a potřebujeme někoho zkušenějšího. Alespoň o dva až tři zkušené matadory, kteří by šli těm mladíkům příkladem," pokračoval kouč.

Na podzim se spekulovalo o příchodu dvou hráčů. Jmenovitě se jednalo o Martina Psohlavce a Tomáše Osloviče. Tedy o hráče, kteří v minulosti v Karlových Varech již působili. „Máme vytipované i další hráče, ale nebudu zapírat. S oběma jsem v kontaktu, ale bude záležet na finančních možnostech klubu. Musíme si uvědomit, že jsme spadli do divize a sponzoři se k nám zrovna nehrnou. Byl bych rád, kdybychom je měli, ale to bude jasné do konce prosince," okomentoval kouč 1. FC situaci okolo posil A týmu.

Zimní příprava Buldoků bude probíhat ve vlastních prostorech, tedy v areálu v Drahovicích. „Nikam na soustředění se nechystáme. To proběhne více méně u nás na stadionu," doplnil na závěr.