Vydaly se totiž do hlavního města, kde poměřily své fotbalové síly s věhlasnou pražskou Spartou. Slavia U15 pod taktovkou kouče Dana Drahokoupila odehrála přípravný duel na Strahově, Slavia U14 pak pod vedením trenéra Luďka Svobody na Bílé Hoře.

Cenný výsledek 2:2 uhrál výběr Slavie U15. „Kluci se na to těšili, byl to pro ně prostě zážitek. S dobrým soupeřem, i když o rok mladším, jsme sehráli dobré utkání, mělo to svou úroveň. Hráči Sparty byli na svůj věk vyspělí, všichni velmi dobří s míčem, každý byl osobnost,“ poukazoval trenér Slavie Dan Drahokoupil.

Poprvé se měnil ukazatel skóre ve 2. minutě, kdy měla Sparta výhodu pokutového kopu. „Potom jsme již Spartu do ničeho nepustili, napadali jsme je v rozehrávce a měli jsme více ze hry,“ podotkl k prvnímu poločasu Drahokoupil.

I vstup do druhé půle měla lepší Sparta, která navýšila své vedení na rozdíl dvou branek. Poté však začali střílet branky i Karlovaráci. Nejdříve skóroval Vojta Čáslavský a o vyrovnání se zasloužil Filip Kavka. „Slušný zápas s dobrým soupeřem. Oceněním pro náš výkon bylo i to, že trenéři Sparty ihned po zápase chtěli další utkání v květnu, souhlasili jsme,“ lebedil si po dobrém výsledku Drahokoupil.

Výsledkově se pak nedařilo výběru Slavie U14, který prohrál 2:6. „Utkání bylo prvních dvacet minut v poli téměř vyrovnané, pak kluci bohužel udělali několik chyb v obraně a v poločase byl stav rázem 3:0,“ bilancoval první půli kouč Luděk Svoboda. Ve druhém poločase se však Slavia dostala na dostřel.

„Po prostřídání jsme začali výrazně lépe a během deseti minut Kuba Vlach snížil na 3:2 a měli jsme i několik šancí na vyrovnání. To se nepodařilo, a naopak jsme inkasovali. Zklamání z vývoje utkání se projevilo dalšími chybami a následnými góly. Kluci bojovali o co nejlepší výsledek, ale rozhodovaly neproměněné příležitosti a individuální chyby,“ dodal Svoboda.

AC Sparta Praha U14 – FC Slavia Karlovy Vary U15 2:2 (1:0). FC Slavia Karlovy Vary U15: Tichota – Klopotovský (36. Čejka), Huňat, Stařík, Farid (54. Sedlák) – Gondzsala (54. Černý), Lexa (54. Klopotovskyy), Černý (36. Gabriel) – Kavka (54. Mlýnek), Mlýnek (36. Čáslavský), Sedlák (36. Fečo).

AC Sparta Praha U13 – FC Slavia Karlovy Vary U14 6:2 (3:0). FC Slavia Karlovy Vary U14: Veselý – Sura, Brož, Tran, Surma, Svoboda, Šaláta, Čonka, Gončarov, Vlach, Dvořáček (stř. Židov, Vošmik, Bubník a Divotyan).