V prvním důležitém duelu na body Chyšáci nedosáhli, když podlehli karlovarské Lokomotivě a padli tak na druhou pozici, zatímco na trůn usedl tým z Růžového Vrchu. Ve druhém utkání, které se ponese v duchu šestnáctého kola, je čeká v chyšském podzámčí třetí tým tabulky žlutický Sokol. A bude se na co těšit.

Žlutice by totiž měly zamířit do chyšského podzámčí s nejlepším kanonýrem soutěže Matějem Strejčkem, což slibuje velmi kvalitní podívanou. Týmu zpod Vladaře se v jarní části příliš nedaří, ale v derby, jako bude v Chyši, se tyto statistiky mažou. První tým tabulky varská Lokáda se představí na půdě Aše, kde bude plnit roli favorita. V domácím prostředí se utká Lipová, která se postaví do cesty Vintířovu, a Nová Role si užije na hřišti u novorolského rybníka domácí premiéru, ve které bude hostit Rotavu.

Kynšperk čeká výjezd do Skalné a nováček z Hroznětína, kterému patří předposlední příčka, se bude potit o důležité body v souboji s posledním Dolním Rychnovem. Prakticky tedy půjde o Černého Petra, kterého vyfasuje poražený tým.

I. A třída, 16. kolo: Nová Role – Rotava (sobota, 14.00), Lipová – Vintířov, Skalná – Kynšperk (oba sobota, 16.30), Chyše – Žlutice (neděle, 15.00), Aš – Loko K. Vary (neděle, 15.00, Střelnice), Hroznětín – Dolní Rychnov (neděle, 16.30).