„Vždy jednou za dva roky vyjíždíme v lednu do Německa na akci, která v sobě spojuje fotbalové i nefotbalové zážitky a jejímž hlavním cílem je utužení party našich kluků. Navíc před dvěma lety jsme turnaj vyhráli, a tak jsem zvědavý, jak se nám povede letos,“ přemítal před odjezdem karlovarský trenér Dino Čolič. Sešívaní zamířili do Norimberka o den dříve.

„Po příjezdu na hotel Holiday Inn dostali kluci volno, které trávili spolu na pokojích či přátelením se s hráči ostatních českých týmů, kteří byli na hotelu také ubytováni,“ vysvětloval Čolič. Pak už nastal den D. Varský výběr reprezentovaly na turnaji, který byl určen pro hráče 2004 a mladší, v konkurenci dalších deseti účastníků dva týmy.

„Naprostá většina soupeřů byla starší než my. Na turnaji se představilo šest německých a čtyři české týmy a perličkou byla účast Hajduk Norimberk, což bylo mužstvo složené výhradně z mladých Chorvatů žijících v Norimberku, vedených samozřejmě chorvatským trenérem. Díky nim byl turnaj vskutku mezinárodní,“ zastavil se nad zpestřením turnaje karlovarský trenér.

Překvapením pro karlovarského trenéra však byla hrací doba. „To nás trochu zarazilo, jelikož se hrálo pouze osm minut, což je čas, který nedá mnoho prostoru,“ vypočítával Čolič. Obavy však byly zbytečné. Slávistické áčko projelo turnaj bez větších oděrek, když dokráčelo do finále, kde pokořilo Hajduk Norimberk, a dosáhlo tak na vítěznou trofej. Ani B-tým se neztratil, ten nakonec obsadil pátou příčku.

„Na turnaji jsme obsadili 1. a 5. místo. Oba naše týmy předváděly velmi dobré fotbalové výkony a jediné, co nás může trochu mrzet, jsou neproměněné šance týmu B, protože ty kluky stály boj o medaile. Naše vystoupení na turnaji bylo velmi kladně hodnoceno pořadatelem, který za mnou po turnaji přišel, takže jsem opravdu spokojený. Speciální díky patří týmu SK Zbraslav, který společně s částí našich kluků, která zrovna nehrála, vytvářel svým fanděním parádní, takřka domácí atmosféru. Úžasné,“ dodal k hodnocení turnaje Čolič.

To nejlepší nakonec. Trenér Slavie přichystal pro své svěřence parádní odměnu. „Po skončení turnaje jsme se přesunuli do aquaparku Kristall Palm Beach, oplývajícího pětadvaceti tobogany, kde kluci strávili čtyři hodiny plné zábavy,“ uzavřel norimberský úspěšný výjezd Čolič.

Výsledky Slavie

Skupina A: Slavia A – SG Nürnberg 0:0, Slavia A – VFL Nürnberg 2:0 (Divotyan 2), Slavia A – ASV Fürth A 0:0, Slavia A – KSNP Sedlec 1:0 (Čolič).

Skupina B: Slavia B – ASV Fürth B 0:1, Slavia B – Hajduk Nürnberg 1:1 (Szalay), Slavia B – Eibach Nürnberg 0:0, Slavia B – SK Zbraslav 1:0 (Kanický).

O 5. místo: Slavia B – VFL Nürnberg 1:0 (Szalay).

Semifinále: Slavia A – ASV Fürth B 1:0 (Čolič).

Finále: Slavia A – Hajduk Nürnberg 2:0 (Divotyan, Šaláta).