První poločas měli gólově pod svou taktovkou hráči z Tachova, když dvakrát pokořili brankáře Slavie Jiřího Cháru. Sešívané pak vrátil zpět do utkání v závěru prvního poločasu kontaktní brankou Marián Geňo. „Začátek utkání jsme měli slušný, ale bohužel jsme udělali dvě hrubé chyby v obraně a soupeř nás za to dvakrát brankově potrestal. Nehráli jsme zodpovědně, některé situace jsme řešili zbytečně složitě a obtížně jsme se dostávali do zakončení, ale nakonec se nám povedlo snížit v poslední minutě první půle, když se prosadil Marián Geňo, což bylo hodně důležité,“ popisoval dění na drahovické umělce v první půli karlovarský trenér Karel Tichota.

Karlovarská Slavia se loučila se zimní přípravou nerozhodným výsledkem 2:2 s týmem Tachova (v bílém).

Ve druhém poločase to už byla ze strany Karlovaráků jiná fotbalová káva. Vyrovnání obstaral střídající Milan Novotný a poté Slavia sahala i po vítězství. „Druhý poločas už byl z naší strany výrazně lepší, když jsme vyrovnali a poté si vytvořili i další gólové šance, které jsme však nedokázali brankově zúročit,“ poukazoval Tichota.

Tachov, který během zimní přípravy bral skalp několika divizních zástupců, si brousil zuby i na skalp Slavie. „O síle soupeře jsme věděli, takže jsme počítali s tím, že nás nečeká nic jednoduchého. To se i potvrdilo. Tachov odehrál velmi dobré utkání a řádně nás prověřil, když nám ukázal i některé chyby, které budeme chtít během tohoto týdne odstranit, a věřím, že se dobře připravíme na první jarní utkání, ve kterém se střetneme o víkendu v Plzni s Petřínem,“ uzavřel trenér Slavie.

FC Slavia Karlovy Vary – FK Tachov 2:2 (1:2). Branky Slavie: 45. Geňo Marián, 62. Novotný Milan.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Samek, Staněk, Pěkný, Skala – Maňák, Krlička, Vokáč, Királyi – Geňo, Psohlavec. (stř. Novotný, Kořistka, Gabriel, Jovičič, Dubnička, Zahálka). Trenér Karel Tichota.