„Prozatím byl Rakovník, který hraje divizi B, nejlepším týmem, se kterým jsme se v zimní přípravě střetli. Prezentoval se kombinační a někdy až příliš důraznou hrou, což je však pro nás jen dobře, jelikož takto se bude na jaře hrát,“ vypočítával karlovarský trenér Karel Tichota. Skóre duelu otevřeli na zasněžené umělce v Drahovicích slávisté, když přímý kop Jana Staňka usměrnil do branky Rakovníka dlouhán Milan Novotný. „Hrálo se na těžším terénu, i přesto jsme si vytvořili mírnou převahu, což jsme korunovali vedoucím gólem, poté se již hra vyrovnala. První poločas až na naši branku moc šancí nepřinesl,“ poukazoval Tichota.

To ve druhém poločase padly branky tři. Nejdříve nastřelil karlovarský Staněk tyč, poté se však radovali z vyrovnávací branky hosté, když v 53. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů rakovnický Kučera a jeho projektil skončil v brance sešívaných.

„Nám se podařilo rychle brankově odpovědět, když v 59. minutě po skvělé herní kombinaci skóroval Jan Kalina, kterého poslal do samostatného úniku Rostislav Vokáč. Poté se nám však přestalo dařit, když jsme neudrželi balon, a mírnou převahu si vytvořil Rakovník,“ smutně poznamenal k průběhu druhého poločasu Tichota.

A pro jeho tým bylo ještě hůře. V 79. minutě totiž bylo vyrovnáno, když se v dresu hostí zapsal do střelecké listiny kanonýr Dolák.

„Rakovník nakonec vyrovnal ze standardní situace a s ohledem na průběh utkání je remíza spravedlivá,“ míní Tichota.

Karlovarský kormidelník musel oželet služby hned čtyř hráčů.

„Hudec si obnovil na předzápasovém tréninku zranění kolene, Krlička dostal volno po zranění v Chomutově, Királyi je v rámci školy v zahraničí a Maňák stále ještě netrénuje, přesto věřím, že se kluci dají brzo dohromady a zapojí se do tréninku,“ přeje si závěrem Tichota.

FC Slavia Karlovy Vary – Tatran Rakovník 2:2 (1:0). Branky: 36. Novotný, 59. Kalina – 53. Kučera, 79. Dolák. FC Slavia Karlovy Vary: Strnad (46. Chára) – Kořistka, Samek, Pěkný, Skala (46. Mestl) – Gabriel (46. Šupík), Staněk, Novotný (46. Vokáč), Kalina – Šupík (46. Geňo), Psohlavec.