„Zatímco pro Ústí to byla generálka na druhou ligu, pro nás to bylo první přípravné utkání po třech trénincích v rámci letní přípravy,“ upozorňoval na rozdíly mezi týmy trenér Slavie Karlovy Vary Karel Tichota.

O síle ústecké Army měl karlovarský lodivod předem jasno. „Věděli jsme, že nás čeká zápas s velmi kvalitním soupeřem, který navíc v přípravě pokořil ligové Teplice, takže tomu jsme také přizpůsobili taktiku, hrát ze zabezpečené obrany a využít posléze rychlých protiútoků,“ narážel Tichota na taktiku svého týmu, se kterou do duelu nastupoval. První poločas však byl na šance chudý. Jednu si vytvořilo Ústí, jednu pak Slavia.

„Začátek utkání přinesl mírnou převahu Ústí, jeho aktivita však končila před naším pokutovým územím. Největší šanci v prvním dějství si vytvořili domácí v 15. minutě, kdy střelu domácího hráče dokázal Chára pouze vyrazit před sebe, naše obrana zaspala, ale dorážka domácích se mezi tři tyče nevešla,“ narážel Tichota na neúspěšnou dorážku ústeckého Chodory. Zahanbit se však nedala ani Slavia. „Ve 20. minutě jsme měli příležitost zahrávat přímý kop kousek za velkým vápnem. Povedená střela Maňáka přes zeď však skončila jen kousek vedle tyče domácího brankáře,“ popisoval brankovou příležitost svého týmu Tichota.

Závěr prvního poločasu se nesl vesměs v režii fotbalistů v trikotu Army, ale bez brankového efektu, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu. To po změně stran se Ústí branky dočkalo. Ve 49. minutě se dostal k míči Marek Krátký a utaženou střelou poslal míč pod břevno slávistické svatyně. „V 53. minutě jsme mohli vyrovnat, když se po přihrávce Geňa a následném centru Skaly dostal k hlavičce Vilček, ale mířil těsně nad branku domácích,“ smutně poznamenal k další brankové příležitosti Tichota.

I v závěru druhého poločasu si Ústí vytvořilo převahu, ale opět vyšlo brankově naprázdno. „Zbytek utkání se odehrál za převahy domácích, kteří se však již prosadit nedokázali. Nám se při protiútocích nedařilo kvalitně vyřešit přechodovou nebo předfinální fázi, a tak utkání skončilo nakonec výsledkem 1:0,“ připojil k hodnocení závěru duelu trenér Slavie a posléze pokračoval: „Hlavně prvních pětatřicet minut mělo z naší strany slušnou kvalitu. Samozřejmě byl patrný rozdíl mezi oběma mužstvy a většinu utkání jsme tahali za kratší konec. Prostřídali jsme všech devatenáct hráčů, někteří kluci hráli proti druholigovému soupeři poprvé v životě. Utkání pro nás splnilo svůj účel, jen mě mrzí brzké vynucené střídání Ludvíka Tůmy, ale věřím, že to nebude nic vážného.“

FK Ústí nad Labem - FC Slavia Karlovy Vary 1:0 (0:0). Branka: 49. Krátký. Diváci: 150.
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Mestl, Tůma (15. Staněk), Pěkný, Vyleta – Němec, Krlička, Maňák, Suchý, Kalina - Novotný, II. poločas: Šampalík – Mestl, Staněk, Pěkný, Skala - Němec, Maňák (80. Frána), Suchý (65. Dubnička), Geňo, Vyleta (65. Shorný) – Vilček. Trenér: Karel Tichota

Ilustrační foto
Loket bude hostit po dva dny motokrosová světová esa