Sešívaní pod taktovkou trenéra Karla Tichoty odstartovali nepopulární zimní galeje naplno. „Hráči již obdrželi před startem přípravy individuální plány, ve kterých byly kondiční a silové věci a také běhání, takže se prakticky připravovali od 8. ledna,“ připomněl trenér Slavie Karel Tichota.

Na tradiční vážení však v táboře Slavie nedošlo. „Vážení nedodržujeme (smích). Já to poznám, jak jsou na tom hráči, už po prvním tréninku,“ vysvětloval Tichota.

Ten přivítal na prvním tréninku kromě ostřílených hráčů i staronové tváře, brankáře Daniela Strnada, záložníka Dana Krličku, který naposledy hájil barvy divizní Březové, a také Petra Němce, který se vrací po zranění.

„Z týmu odešel Vondráček do Ostrova, dále pak brankář Klimov, který zamířil do Německa. Naopak se vrátil Strnad, který vytvoří brankářskou dvojici s Jiřím Chárou. Po zranění se zapojil opět Petr Němec a ze Sokolova přišel Dan Krlička. Zapojili jsme však i dorostence, ať už Jiskru, Mašatu, Živného, Grubera, Gabriela či Jaffana,“ ohlédl se za změnami Tichota.
Ten naordinoval svému týmu opravdu pestrou zimní přípravu. „Připravovat se budeme v domácích podmínkách, tedy v našem areálu v Drahovicích. Budeme trénovat čtyřikrát v týdnu, to znamená jednou v týdnu výběh do lesa, dále pak jednou v týdnu zapojíme halu a dvakrát v týdnu se budeme připravovat na naší umělce,“ nechal nakouknout do tréninkového drilu, který jeho svěřence čeká, karlovarský trenér.

Zimní dril si pak vyplní sešívaní tradičně přípravnými zápasy. Celkem jich slávisté odehrají sedm.
„Vše odstartuje již tuto sobotu od 10.00 hodin na stadionu v Drahovicích utkáním s divizní Olympií Březová. Generálku pak odehrajeme taktéž doma 3. března, kdy se střetneme od 11.00 hodin s Tachovem,“ dodal na závěr Tichota.

Přípravné zápasy FC Slavia Karlovy Vary
FC Slavia Karlovy Vary – Březová
(20.ledna, 10.00, Drahovice)
FC Chomutov – FC Slavia Karlovy Vary
(27. ledna, 11.00, Chomutov)
FC Slavia Karlovy Vary – Tatran Rakovník
(3. února, 10.00, Drahovice)
FK Baník Sokolov – FC Slavia Karlovy Vary
(10. února, 11.00, Sokolov)
FC Slavia Karlovy Vary – FC Viktoria M. Lázně
(17. února, 11.00, Drahovice)
FK Ostrov – FC Slavia Karlovy Vary
(24. února, 11.30, Ostrov)
FC Slavia Karlovy Vary – FK Tachov
(3. března, 11.00, bude upřesněno)

CENNÝ BRONZ. Bauer Ski Teamu to na Kaiser Maximilian Laufu cinklo, když bronz urval Ilja Černousov.
Ski Classics: Šéfa Bauera potěšil skvělým bronzem Rus Ilja Černousov