„Vlastně po půl roce pobytu na umělce kluci odehráli první zápas na přírodní trávě, která navíc po dlouhé zimě nebyla v úplně ideální kondici. Přizpůsobili jsme tomu taktiku a kluci ji splnili přesně, jak jsme po nich chtěli,“ poukazoval trenér Marián Geňo.

Po prvním poločase brali sešívaní dvoubrankový náskok, který jim dvěma góly zajistil Patrik Kořistka. „Rychle jsme se dostali do vedení po úniku Patrika Kořistky. Ale hrál se vyrovnaný zápas, hodně nás podržel brankář Dan Strnad, jak při centrovaných míčích, tak zejména když vychytal ve velké šanci domácího útočníka. Zápas jsme rozhodli gólem do šatny, kdy opět utekl všem Patrik Kořistka,“ narážel na zlomový moment duelu Geňo.

I po změně stran pálili slávisté ostrými, když postupně navyšovali rozdíl ve skóre až na 5:0. „Po změně stran jsme na začátku přidali třetí branku Samira Jaffana. Pak jsme dál poctivě bránili a byli lepší při mezihře. Na závěr se ještě dvakrát výstavně trefil Petr Gabriel. Musím tedy kluky opět velmi pochválit, předvedli velice dobrý týmový výkon, i hráči z lavičky ukázali, že žijí s týmem, a utkání oživili,“ chválil své svěřence karlovarský trenér. Navíc si připsali sešívaní premiérovou nulu v jarní části. „Hráčem zápasu byl jednoznačně gólman Dan Strnad, podržel nás v důležitých okamžicích,“ dodal Geňo.