Velké překvapení si připsali v podzimní části okresního přeboru na své konto fotbalisté Vojkovic. První místo se čtyřbodovým náskokem před druhou favorizovanou ostrovskou rezervou určitě bylo velkým impulsem k jásání. Tomu také přizpůsobili ve Vojkovicích zimní přípravu, která byla tradičně hodně náročná.

„Zimní příprava byla podle mě kvalitní, byli jsme na soustředění, kde jsme dostali pořádně do těla. Navíc se ho zúčastnili i dorostenci, kteří se pomalu zapracovali do party. V rámci přípravy jsme odehráli také několik zápasů na ostrovské umělce, kde jsme vyzkoušeli pár herních variant. Takže bych přípravu hodnotil jako velmi přínosnou,“ bilancoval zimní galeje vojkovický univerzál Václav Vorel.

I cíle měly Vojkovice před startem jarní části okresního přeboru jasně dané. „ Do jarní části jsme vstupovali s tím, že chceme udržet první místo, držet, popřípadě hrát o špičku tabulky, a v průběhu sezony se uvidí, jak to bude dál,“ vysvětloval Vorel.

Jenže Vojkovice v generálce před startem soutěží odehrály pohárové utkání s Hroznětínem, ve kterém prohrály 2:4. Navíc přišli kvůli zranění o několik hráčů.

„V prvním kole krajského poháru jsem si poranil kotník, takže jsem nastoupil až v utkání s Ostrovem B, ale z doslechu mohu říci, že se nám na začátku druhé části soutěže tým, jak se říká, rozsypal, takže jsme museli hrát ve značně poslepované sestavě. A to se odrazilo i na výsledcích,“ podotkl vojkovický hráč. Vojkovice v úvodním kole jarní části uhrály na svém hřišti remízu 1:1 se Sadovem, ve druhém pak prohrály na půdě Kolové 0:3.
„Na tomto utkání jsem se byl podívat. Nastoupili jsme pouze s pěti hráči základu doplněné dorostenci, což se odrazilo na kvalitě hry. Kolová nás přehrávala, i když nějaké šance jsme si také vytvořili, ale na rozdíl od podzimní části nemáme štěstí v koncovce. Myslím, že jsme si z Kolové mohli odvézt větší příděl, ale podržel nás brankář Jarda Matoušek, který navíc chytil penaltu, a poté vytáhnul ze svého repertoáru několik skvělých zákroků,“ chválil brankáře Vorel.

Ve třetím kole jarní části se představil na vojkovickém pažitu před parádní návštěvou 250 diváků druhý v pořadí Ostrov B. „Utkání s Ostrovem jsou vždy atraktivní, takže i hráčská a divácká účast tomu odpovídala. Tady jsme se konečně sešli v kompletní sestavě, a hned se to odrazilo i na kvalitě hry. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém padly dva krásné góly, zvlášť ´nůžky´ Vaška Kučery, to bylo něco neskutečného,“ liboval si Vorel.

Poté následovalo vítězství nad Hájkem v poměru 3:0. „Utkání s Hájkem by se dalo spíše nazvat zápasem neproměněných šancí. Rozhodně jsme byli za premiérové jarní tři body rádi. Ale pomalu jsme začali upírat své myšlenky na derby s Kyselkou,“ poukazoval záložník Vojkovic.
Vojkovice, které na podzim prohrály jediné utkání, a to právě v derby s Kyselkou 0:2, chtěly soupeři porážku na jeho půdě pod radošovským mostem oplatit, ale nakonec ztoho byla druhá porážka 1:4.

„S Kyselkou jsou to vždy vyhecovaná střetnutí. Už jen proto, že Kyselka měla domácí hřiště několik sezon u nás, a s většinou kluků se tak dobře známe. Každopádně první poločas jsme naprosto propadli, a to nás stálo body. Kluci z Kyselky byli u každého balonu dříve, musím konstatovat, že tzv. jezdili po zadku a hlavně byli produktivní v koncovce. My jsme se ve druhé půli sice herně zvedli, ale zase je tady problém, který nás uhání od začátku jara, a to je klid v zakončení. Kyselka nám nedala ani decimetr prostoru, a když už se do nějaké šance dostali, tak jsme ji nedokázali proměnit. Určitě se s takovými výkony nebojuje o první příčku, což se potvrdilo, když Ostrov B vyhrál s Merklínem, a my tak padli na druhé místo,“ smutnil Vorel.
V následujícím kole okresního přeboru se představí Vojkovičáci na svém hřišti, na kterém přivítají nováčka z Merklína. Na podzim Vojkovice porazily Merklín 3:2.

„Snad nám prohra s Kyselkou otevře oči, a zdravě nás to nakopne k lepším výsledkům. Merklín bude těžký soupeř a rozhodně nám nedá body zadarmo. Ale věřím, že se o ně popereme a zvítězíme a zahájíme stíhací jízdu Ostrova,“ přeje si Václav Vorel.