Úvod měli Ostrováci jako z pohádky, již v první minutě se poprvé radovali ze vstřelené branky, kterou obstaral Milan Novotný.
Další důvod k radosti přinesla Ostrovu 13. minuta, a opět to byl Milan Novotný, který pokořil brankáře Vintířova Střimelského. Jenže než Ostrováci pořádně vstřebali radost z druhé branky, fotbalová příchuť jim trochu zhořkla, když se střelecky zaskvěl v dresu hostů Michal Svůra. Poločasový stav poté stanovil v podobě třetí branky ze značky pokutového kopu ostrovský útočník Jakub Dušek. „Pro nás to bylo utkání ´blbec´. Nic se nám nedařilo, ztráceli jsme zbytečně balony, na víc se nám nedařila kombinace, a musím podotknout, že velmi dobře zahrál Vintířov, který se prezentoval technickou hrou," poukazoval ostrovský trenér Ivan Filip.


Po změně stran přidal Vintířov na obrátkách, a tím se přiblížil domácím nadostřel, když se podruhé střelecky prosadil Svůra. Vintířov si poté vytvořil tlak, a Ostrov mohl děkovat jen svému gólmanovi Süttövi, který parádně lapil některé super šance fotbalistů Vintířova. Co se nepovedlo Vintířovu, povedlo se na straně druhé, když střelou, která znamenala hattrick, se blýsknul Novotný.


„Ve druhém poločase jsme hned na začátku inkasovali po chybě ve středu hřiště, a tím tak posadili Vintířov na koně. V závěru jsme však přidali čtvrtou branku, a duel se dohrával od vápna k vápnu," bilancoval druhý poločas Filip. Hlavními postavami v ostrovském dresu byli kanonýr Novotný a brankář Süttö. „Byl to jejich zápas. I když se nám herně jako týmu nedařilo, oni ho podrželi. Novotný obstaral tři branky, Süttö pak zneškodnil několik stoprocentních šancí Vintířova," dodal Filip.


Ostrov – Vintířov 4:2
Branky: Novotný 3, Dušek – Svůra 2. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Vokoun – Chládek, Hrnčál,  Sedláček. Diváci: 50.
Ostrov: Süttö – Tomáň, Hladík, Glanc, Kolárik – Vrba, Horváth, Němec, Kobera – Novotný, Dušek (stř. Kalina, Piskáček, D. Horváth, Vydra).
Vintířov: Střimelský –  Šimek, Krejčí, Burkyt, Váša – Nerad, Lukeš, Rozsíval, Svůra – Prokop, neudert (stř. Kalman).