Odložená jarní premiéra v domácím prostředí je zde. Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov v sobotu přivítají na svém hřišti FC Graffin Vlašim, aktuálně 12. celek tabulky. Oba soupeři v úvodním kole jara bodovali naplno, Baník si dovezl výhru ze Sezimova Ústí, kde porazil FC Táborsko, Vlašim si před vlastními diváky poradila s Mostem 2:1.
Hosté přijedou do hornického města pod vedením trenéra Martina Frýdka, bývalého českého a československého reprezentanta a hráče Sparty Praha.  Právě s letenským klubem navázala Vlašim před časem spolupráci. „Přicházejí jim tam hráči ze Sparty, kteří mají nespornou kvalitu," odpozoroval kouč Baníku Aleš Jindra.


Vlašim patří již ke stabilním týmům druhé nejvyšší soutěže, fotbalová veřejnost ji vnímá ale spíše jako průměrný celek. „Jsou nevyzpytatelní. Na podzim jako jasný outsider vyhráli v Praze na Bohemians 3:2," upozorňuje sokolovský kouč, který si je dobře vědom skutečnosti, že jeho svěřence čeká velmi těžký duel. „Těmhle soupeřům se v Sokolově tradičně daří, moc na ně neumíme," konstatoval Jindra. Ten celý týden svůj celek poctivě připravoval na sobotní duel, včetně taktiky. „Věřím, že jsme na Vlašim našli zbraň a že se nakonec prosadíme svojí hrou," je přesvědčen. 


V opačném případě přijdou získané tři body ze Sezimova Ústí vniveč. „Já pevně doufám, že zápas prostě zvládneme, výhru z Táborska potvrdíme a v tabulce pravdy tak zůstaneme na plusových bodech," přeje si sokolovský lodivod. Houževnatému týmu Vlašimi, sázejícímu především na bojovnost, by v Sokolově mohl pomoci neoptimální stav hrací plochy. „Na podzim jsme udělali špatnou zkušenost s terénem v domácím utkání s Pardubicemi, to určitě opakovat nechceme," zdůrazňuje s úsměvem Jindra.


Zatím to však vypadá, že stav hřiště by hru domácích příliš komplikovat neměl. „Hrací plocha je připravena dobře, údržba udělala maximum. Zápas by mohl narušit pouze příval sněhu. Povrch je trochu přemrzlý, ale bez podmáčení," přiblížil stav trávníku Aleš Jindra. Trenér sokolovských fotbalistů se bude muset v utkání obejít bez stále zraněného Lukáše Hrubého, který však již začal trénovat. Na Baníku se také čeká na výsledek odvolání v případě trestu Zbyňka Vondráčka.