„Ostrov má velmi kvalitní tým, který se prezentuje kvalitní kombinační hrou s rychlým přechodem do útočné fáze,“ upozorňoval na své poznatky o soupeři karlovarský trenér Petr Jankovský.

„Výkonnostně i bodově jsme na tom lépe než soupeř, i přesto máme k soupeři respekt,“ vysvětloval trenér Ostrova Ivan Filip.
Fotbalový los postavil v souboji fotbalového Davida a Goliáše v rámci sedmnáctého kola tyto týmy proti sobě. Favoritem je bezesporu Ostrov, který prozatím zničil ve dvou domácích duelech své soupeře údernou gólovou silou, o čemž hovoří i skóre 17:0. „Každé utkání začíná za stavu 0:0. Pokud podáme zodpovědný výkon, může se stát cokoliv. Samozřejmě musíme hrát ze zajištěné obrany a využít brejkové situace,“ přemítal nad zápasovou taktikou Jankovský.

„Do utkání půjdeme v roli velkého favorita. Nám však bude chybět nejlepší střelec Nýber, který je zraněn. Na druhou stranu již nastoupí od začátku Pachta či Kobera a připraven bude na lavičce Diviš, takže ta síla tam bude. Cíl máme jasný, vyhrát, nic jiného nebereme,“ poukazoval Filip. Jenže tato utkání jsou velmi ošemetná.

Ostrov musí, Lokomotiva může jen překvapit, a to může hrát do karet právě karlovarskému výběru. „Zápasy Ostrova sleduji a vím, kde je jeho síla, takže s hráči proberu zápasovou taktiku. Naší výhodou bude, že můžeme hrát v klidu a soupeře tak překvapit, jelikož míč je kulatý,“ dodal trenér Lokomotivy.

„Určitě soupeře nepodceníme, to si ani nemůžeme dovolit, pokud pomýšlíme na postup. Věřím, že dáme hodně branek, už jen pro naše věrné fanoušky,“ narážel Filip na skvělou jarní domácí fazonu svého výběru.

Krajský přebor, 17. kolo: FC Cheb – Žlutice (PÁ, 18.00), Lomnice – Nové Sedlo (SO, 15.00), Královské Poříčí – Citice (SO, 17.00), Hvězda Cheb – Nejdek (SO, 17.00, Chodová Planá), Ostrov – Lokomotiva Karlovy Vary (SO, 17.00), Chodov .- Stará Role (SO, 17.00), Toužim – Františkovy Lázně (NE, 17.00).