Česká fotbalová liga skončila. Alespoň pro varské 1. FC. A jaká byla? Na tuto otázku odpověděl trenér Jiří Dreiseitl.

„Byl to první rok, kdy jsme spolupracovali se Sokolovem. Myslím si, že vše dopadlo nad očekávání dobře. Dokázali jsme dostat naše hráče napevno do druhé ligy a také jsme se mohli opírat o kluky ze Sokolova," ohlížel se Dreiseitl za letošním rokem.

Podzim se Karlovarákům vydařil. „Získali jsme hodně bodů a odehráli mnoho pohledných zápasů," přidal karlovarský kormidelník.
Na druhou stranu jaro už tak veselé nebylo. „Chtěli jsme nasazovat mladé hráče do hry mnohem dříve. Bohužel jsme se dostali do situace, kdy to nebylo možné. Z tohoto pohledu říkám, že se nám jaro nepovedlo," vysvětlil kouč.

Poslední zápas s Letohradem přinesl pro diváky dobrou podívanou. Pět branek, tři pokutové kopy a jednu červenou kartu. Tento výčet hovoří za vše. „Z naší strany se utkání už jen dohrávalo. Měli jsme trochu volnější režim před zápasem a ve své podstaně o nic už nešlo," poznamenal trenér Dreiseitl k poslednímu střetnutí a pokračoval: „Hostům šlo o hodně, takže na hřišti ke konci vzplály emoce. Z naší strany to bylo úplně jiné. My jsme se mohli posunout pouze o jedno místo dopředu anebo dozadu."

Ještě nestačil kapitán Karel Tichota zout kopačky a už padaly otázky, zda to byla jeho poslední sezona, či nikoliv.

„Především je to otázka jen na něj. Já si myslím, že dostane na výběr dvě varianty. Buď na podzim ještě mladým hráčům bude pomáhat na hřišti, anebo se z něj stane trenér, ale to už bych mu nedoporučoval hrát. Samozřejmě dalším faktorem bude to, kdo bude ve Varech trénovat. Já bych měl podle všeho zůstat už jen v Sokolově. Tak či tak je na tyto úvahy ještě brzo," usmíval se trenér Dreiseitl nad osudem hrající legendy Karla Tichoty.

Po posledním zápase s Letohradem se hráči mohou těšit na dovolenou. „Sejít bychom se měli všichni v červenci. Možná že se budeme všichni připravovat v Sokolově najednou, ale to je ještě v jednání," uzavřel Dreiseitl.