Tentokrát bojovalo o vítěznou trofej pět mužstev která dorazila na turnaj v kvalitním složení. A tak i přes nesnesitelné vedro bylo nač koukat. O zlato bojovala na stanovickém pažitu tato pětice týmů – Stará Role, Kolová, Fan Club Stanovic, Oldy Boys Dědek a domácí SC Stanovice.

„Až na opravdu letní počasí se nám turnaj povedl. Vedro dělalo některým hráčům značné problémy,“ vysvětloval s úsměvem pořadatel František Hrdý. Hrálo se tradičně v jedné skupině, systémem každý s každým dvakrát patnáct minut.

Nejlépe se popral nejen s vysokými teplotami, ale také se soupeři Ajax Kolová, který si v turnaji na své bodové konto připsal devět bodů, což mu zaručilo vítěznou trofej. Výběr Kolové, tak dal svému kouči Milanu Pokrupovi v jeho trenérské premiéře turnajové zlato.

Na druhé příčce zakončili turnaj bez jediné porážky s osmi body hráči Fan Clubu Stanovic.

Na stupně vítězů se pak prokopal se ziskem sedmi bodů výběr Old boys Dědek. Pod stupni vítězů pak zakončili stanovický turnaj fotbalisté Staré Role, na poslední páté příčce skončili hráči pořadatelského týmu SC Stanovice.

Všechna utkání odřídil sudí Košina a turnaj zhlédla stovka nejvěrnějších spálených fanoušků. „Určitě se bylo na co koukat. Turnaj se nám povedl po všech stránkách, už se tak těšíme na příští první červencovou sobotu,“ pokračoval Hrdý.

V rámci slavnostního vyhlášení pak pořadatelé ocenili i individuality. Nejlepším střelcem turnaj s pěti góly se stal Jan Bauer z Old boys Dědek. Nejlepší hráčem stanovického fotbalového turnaje byl vyhlášen Martin Sikora ze Staré Role, a cenu pro nejlepšího brankáře si vychytal za dva obdržené góly kolovský ochránce svatyně Jiří Růžička.

„Chtěl bych všem poděkovat nejen za účast, ale také kvalitní výkony, kterými se hráči na našem turnaji prezentovali,“ vysekl poklonu zúčastněných hráčům organizátor.

Po skončení turnaje pak ovládla stanovický stadionek hudba, na programu totiž byla pořádná poturnajová zábava.

Výsledky: Kolová – Stanovice 3:0, Old boys Dědek 1:0, Stará Role 3:1, Fan Club Stanovic 0:1; Fan Club Stanovic – Stanovice 2:1. Old Boys Dědek 1:1, Stará Role 1:1; Old boys Dědek – Stanovice 2:0, Stará Role 4:2; Stará Role – Stanovice 2:2.