Šestnácté kolo okresní fotbalové III. třídy se opět neslo ve střeleckém duchu. Celkem padlo v sedmi odehraných utkáních 34 branek, což dělá průměr 4,8 branek na jedno utkání. Navíc v nich padlo dvaadvacet žlutých a tři červené karty, kterými museli rozhodčí zchladit horké hlavy.

Ani tentokrát však nebyla nouze o výsledková překvapení. O to největší se postarali fotbalisté třetích Stanovic, když si připsali na své konto porážku s hroznětínskou rezervou.

O senzaci se postaraly i před šestnáctým kolem poslední Počerny, které si na domácí půdě poradily s týmem dalovické rezervy, a poslední příčku tak opět přepustily bečovskému béčku, které dostalo čtyřbrankový příděl na hřišti čtvrtých Děpoltovic.

Hodně se na výhru nadřel i lídr tabulky z Nových Hamrů, který se představil na stadionku pilského béčka, kde rozhodl o své výhře po vyrovnaném prvním poločase až po obrátce stran.

Na stejné vlně se nesl i souboj druhých Abertam, které si v domácí jarní premiéře připsaly na své konto důležité vítězství na jedenáctkou Slavie Junior.
Derby rezervních týmů, které bylo na programu ve Žluticích, kde hostila tamní rezerva tu chyšskou, skončilo nerozhodným výsledkem. V posledním utkání poté nestačil nováček ze Dvorů na drahovické umělce na horaly z Potůčků, od kterých vyfasoval šestibrankový příděl.

Výsledkový servis:

Abertamy – Sl. Junior KV 4:1 (0:1). Hosté vyhráli na půdě horalů první poločas brankou Romana Bílého, domácí pak ten druhý hattrickem Radka Lešťana a jedním gólem Pavla Vlka. Výhru Abertam sledovalo v rodišti Horsta Siegla 86 fanoušků, před kterými odřídil utkání sudí Pavel Šeda. ŽK: 1:1. ČK: 0:2.
Hroznětín B – Stanovice 3:1 (1:1). Překvapivou, ale zaslouženou výhru zařídil domácím třemi góly Václav Pesser. I o čestný úspěch hostí se zasloužili domácí, když si nechtěně vstřelili vlastní branku. Před čtyřiceti fanoušky odřídil duel arbitr Miloslav Polívka. ŽK: 1:1.
Počerny – Dalovice B 4:2 (3:0). O svém vítězství rozhodly Počerny již v prvním poločase, když soupeři z Dalovic nastřílely tři branky, které měl na svědomí Vít Zábranský. Po změně stran přidal čtvrtou branku domácích Pavel Sluka a za hosty poté korigovali ukazatel skóre do konečné podoby přesnými ranami Libor Čapek a Roman Nyč. Zajímavý souboj sledovalo padesát fanoušků, před kterými odpískal zápas rozhodčí Josef Košina. ŽK: 4:3.
Pila B – N. Hamry 2:3 (2:2). Lídra z Hamrů poslal do vedení na půdě Pily Jiří Pazdera. Vyrovnání poté zařídil domácí David Pátek a do vedení pilské béčko poslal o chvilku později Petr Belbl. Před obrátkou stran pak srovnal ukazatel skóre novohamerský Jaroslav Machek. Ve druhém poločase si připsal na své konto vítěznou trefu hostující Aleš Ullmann. Před padesáti fans odřídil mač arbitr Robert Botoš. ŽK: 3:2. ČK: 1:0.
Děpoltovice – Bečov B 4:1 (2:0). O branky vítěze se podělilo kvarteto úspěšných střelců ve složení Petr Švec, Luboš Moravec, Jaroslav Süssner, Ondřej Čech. Čestný úspěch hostů po změně stran obstaral Josef Havlovic. Duel s přehledem odpískal sudí Jiří Dvořák. ŽK: 1:0.
Dvory – Potůčky 1:6 (0:4). Na drahovické umělce si otevřel střelnici potůčkovský šutér Petr Kraus, který zatížil konto Dvorů čtyřmi góly. O zbylé dva zásahy horalů se podělili Milan Křivan a Stanislav Šípek. Bez karet a před patnácti diváky rozhodoval utkání rozhodčí František Krejčí.

Další výsledek: Žlutice B – Chyše B 1:1 (1:1). Rozhodčí: Horvát. ŽK: 2:3.