V souboji s Toužimí ale starorolský výběr, který opět nalezl útočiště na ostrovské umělce, zaspal úvod duelu, když při něm drželi všichni svatí. Doslova. Toužimáci totiž třikrát trestuhodně zahodili obrovské šance. Duel nakonec přesto skončil vítězstvím Staré Role v poměru 5:3.

Fotbalisté Staré Role (v modrém) dosáhli na cennou výhru 5:3 v derby nad týmem Toužimi (v bíločerveném).

„V prvních deseti minutách jsme skutečně měli obrovské štěstí, že Toužim nevyužila své šance,“ dobře ví starorolský trenér Lukáš Kislinger. Poté se ale Starka rozehrála a pod taktovkou Jakuba Doška došla v prvním poločase k remíze 2:2, když obzvláště trefy mladého útočníka volaly po fotbalových ´míchačkách´ roku. „Myslím si, že zápas celkově moc fotbalové krásy nepobral, bylo to spíš hodně bojovné utkání s řadou nepřesností na obou stranách,“ krotil gólovou euforii Kislinger.

I po změně stran se jeho tým měl co otáčet, když musel smazávat jednobrankové manko. V závěru duelu pak ale hráči Staré Role přidali další tři branky, které je nasměrovaly k hodně cenné výhře 5:3.

„Oba týmy tušily, že je to zápas o šest bodů, a my jsme byli ti šťastnější. Rozhodl také fakt, že se nám rozehrála útočná dvojice Voborský, Došek, kteří své šance proměnili a svými výkony postavili základ pro naše vítězství,“ dodal k cennému skalpu exdivizní Toužimi starorolský trenér.