Tým z lázní má za sebou úspěšnou přípravu a v novém ročníku bude patřit k hlavním aspirantům na postup do České fotbalové ligy. Řádně omlazený tým bude v novém ročníku značně profitovat ze zkušeností ostřílených kanonýrů, a to Mariána Geňa či Martina Psohlavce, a také z případných posil ze sokolovského Baníku, které budou 1.FC během soutěže vypomáhat.

„Tradičně budeme pokračovat ve spolupráci s Baníkem Sokolov, který by nám měl opět vypomoci," hlásí na úvod karlovarský trenér Karel Tichota.
V úvodním zápase podzimní části se představí hráči pod taktovkou trenéra Karla Tichoty svým fanouškům. Tradičně v neděli od 10.30 hodin se Varáci střetnou s týmem Čížové.

„Bude to hodně těžký start, i když budeme plnit roli favorita," má jasno karlovarský trenér Karel Tichota. A ví proč. Čížová totiž bude opět velkou neznámou. Důvod? Klub z jihu Čech skládá svůj kádr pro nový ročník divize až na poslední chvíli. V týdnu například ulovil do svých sítí vytáhlého útočníka Martina Jirouše, který kdysi tvrdil fotbalovou muziku v druholigovém Sokolově, ale nemůže již počítat s posilněním týmu z Písku, který odmítl s Čížovou spolupráci.  

„Jsme si toho vědomi. Nějaké informace o Čížové máme, ale je toho málo. Co se týče našeho týmu, tak ještě nevíme, s kolika posilami můžeme počítat ze Sokolova, jelikož Baník trápí hodně zraněných hráčů," smutnil Tichota a hned přidal: „Navíc budeme muset ještě oželet služby zraněného Geňa, takže šanci dostanou opět mladí hráči."

Nad základní jedenáctkou karlovarského lodivoda navíc visí před úvodním podzimním zápasem dva otazníky. „Měli bychom nastoupit v totožné sestavě, jako tomu bylo v pohárovém souboji s Domažlicemi, i když co se týče sestavy, tak tam jsou ještě jeden, dva otazníky," podotkl Tichota. Čížová by měla dorazit do lázeňského města bez trenéra, toho klub vehementně hledá.

„Čížová určitě přijede s obrannou taktikou, takže bude hodně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. My samozřejmě budeme chtít vstřelit, co nejrychleji branku, ale přesto musíme být hodně trpěliví," míní trenér 1.FC Karlovy Vary.

Karlovarští fotbalisté by rádi zahájili první polovinu divizní soutěže vítězstvím. „Hrajeme doma, takže je jasné, že bychom rádi bodovali naplno. Navíc by hráči získali potřebné sebevědomí do dalších kol, což je také hodně důležité v úvodu soutěže," uzavřel Tichota.