Již tento víkend se mohou fanoušci vydat v Karlovarském kraji na stadiony divizních zástupců. Ano, přesně tak. Jako první naskočí do kolotoče přípravných utkání lídr divize A, karlovarské 1.FC. To stejně jako loňskou přípravu odstartuje přípravným zápasem s juniorkou plzeňské Viktorie. „Prakticky s Plzní vždy zahajujeme herně zimní přípravu,“ ohlédl se zpátky v čase karlovarský trenér Karel Tichota.

Jeho tým má za sebou na rozdíl od soupeře z Plzně čtyři tréninkové jednotky. „Prozatím to je, aby se hráči pomalu dostali do potřebného tréninkového tempa, takže není ani co hodnotit, tedy prozatím,“ poukazoval Tichota.

I v lázeňském městě berou přípravné zápasy vesměs jako zpestření náročných galejí. „Samozřejmě jde o zpestření přípravy a moc nehledíme ani na výsledky. Důležité je, aby všichni hráči byli herně vytížení, ale také určitě nechceme od každého dostávat řachy, to zase ne,“ podotkl Tichota. Loňskou přípravu odstartoval jeho výběr prohrou 0:6 právě s juniorkou Plzně.

„Určitě neodjedeme k utkání kompletní, jelikož někteří hráči jsou nemocní, ale měly by se představit některé posily. Cíl máme jasný, aby si hráči zahráli a zaběhali, jelikož juniorka Plzně disponuje běhavým týmem, který však proti loňskému zápasu doznal hodně změn, takže uvidíme, jak se nám bude dařit,“ dodal Tichota.

Zajímavý souboj začne na umělce v Luční ulici v sobotu 21. ledna od 11.00 hodin. Jako druhý vstoupí do přípravných zápasů ostrovský FK, který dnes poměří své síly s účastníkem krajského přeboru Karlovarského kraje, nejdeckým FK. Tento duel odstartuje na ostrovské umělce v 11.30 hodin.

Zahálet však nebude ani třetí divizní zástupce, a to Viktoria Mariánské Lázně. Viktoriány čeká taktéž dnes na umělce u Ferdinandova pramene souboj s rezervou domažlické Jiskry. Toto klání odstartuje v Mariánkách v 15.00 hodin.