To byl závěr. V posledním, desátém kole podzimní části okresní IV. třídy se děly na hřišti věci. Vedoucí celek okresní tabulky Sokol Štědrá musel skousnout premiérovou porážku v soutěži, a to v závěrečném vystoupení na půdě Valče. I přesto Štědrá uhájila svou pozici a po zásluze si na své konto připsala zisk podzimního mistra soutěže. Na druhém místě zakončili první část IV. třídy fotbalisté jáchymovské rezervy, když si dovezli dvoubrankovou výhru z hřiště otročínské Budoucnosti. Na bronzovém stupínku přezimuje nováček soutěže sedlecké béčko, které si na závěr poradilo v divoké přestřelce s předposlední Údrčí. Čtvrtý v pořadí Sokol Bochov B se taktéž loučil výhrou, když si na svém pažitu poradil s pátou Stružnou. Naopak pouze jeden bod vybojovala v podzimní části Olšová Vrata, ta naposledy totiž těsně podlehla jedenáctce Krásného Údolí. Krásné Údolí mělo v uplynulém týdnu fotbalově nabito, jelikož nejdříve odehrálo dohrávku v Perninku, kde uhrálo po divokém výsledku nakonec nerozhodný výsledek.

Dohrávka

Pernink B – Krásné Údolí 5:5 (4:1)
Domácí vyhráli první poločas hattrickem Jana Jandy a jedním gólem Marcela Žáčka, za hosty poté skóroval Pavel Olejník. Po změně stran sice horalé přidali pátou trefu Janem Kolitschem, ale hosté dvěma góly z kopaček Vlastimila Olejníka a Michala Diviše nakonec vyrovnali. Před 36 diváky rozhodoval utkání sudí Pavel Šeda. ŽK: 1:1. ČK: 1:1.

Výsledky, 10. kolo

Krásné Údolí – Olšová Vrata 1:0 (0:0)
Po bezbrankovém prvním poločase zařídil domácímu týmu povinné vítězství přesnou ranou Martin Michalec. Před patnáctkou fandů odřídil duel sudí Miloslav Polívka.

Otročín – Jáchymov B 0:2 (0:2)
Hosté rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase. Nejdříve se zapsal do střelecké listiny jáchymovský Martin Otiepka a poté si Otročín přidal jednu branku sám. Před pětatřiceti fanoušky rozhodoval utkání rozhodčí Miloslav Polívka. ČK: 0:1.

Bochov B – Stružná 2:1 (1:0)
Osmou podzimní výhru domácímu celku zajistili kanonýři Jiří Brabenec a Radek Dvořák. Za hosty si připsal na své konto čestný úspěch šutér Martin Synek. Před 45 diváky odpískal zápas sudí Josef Körmöczi. ŽK: 2:4. ČK: 0:1.

Valeč – Štědrá 2:1 (0:0)
Po bezbrankovém prvním poločase rozhodli hráči Valče o překvapení kola ve druhém dějství, když se do branky favorita ze Štědré trefili Marek Karas a Antonín Šindelář. Za hosty pak skóroval Radovan Karnoll. Výhru domácích sledovalo ve Valči 35 spokojených diváků, před kterými rozhodoval duel arbitr Vít Hrubý. ŽK: 2:2. ČK: 0:1.

Údrč – Sedlec B 3:5 (1:1)
Sedlec jel do Údrče jako jasný favorit, ale na hřišti svou převahu dlouho nedokázal brankově zúročit. Až ve 25. minutě se do míče opřel Karel Löffler a míč skončil v šibenici údrčské svatyně. Vstřelený gól však paradoxně nastartoval domácí, kteří se začali více tlačit před gólmana Sedlece B Jokše, když se zapsal do střelecké listiny Josef Tomka. Prvních deset minut druhé půle bylo z obou stran nevýrazných. I přesto šel Sedlec B opět do vedení, když Vála junior poslal ostrý centr do vápna domácích, ten následně propadl přes dva obránce a překvapený sedlecký šutér Oldřich Kozel už neměl problém zasunout ho ze šesti metrů do branky Údrče. Sedlec poté najel na pohodovou vlnu, ze které ho však srazila hrubka gólmana Milana Jokše, který podcenil lehký ´přímák´ z kopaček Jana Grance, který nakonec skončil za jeho zády. A aby toho nebylo málo, po rohovém kopu v 70. minutě šla Údrč do vedení, když se střelecky prosadil Martin Chytka. Sedlec však srovnal ukazatel skóre hned po rozehrávce, když se úspěšně prezentoval Vála junior. V 80. minutě pak přelstil Bedřich Vála ofsajdovou past domácích, proběhl středem a podél gólmana chladnokrevně zakončil. A potvrzení tří bodů pro nováčka soutěže zařídil střelecky naladěný Vála junior. Před třiceti diváky odřídil souboj sudí Ladislav Godža. ŽK: 2:1.