„Jelikož nám jeden tým nedorazil, museli jsme pozměnit hrací systém,“ narážel na úvod šéf memoriálu na změnu ve složení skupin. Ale ani to neubralo čtrnáctému ročníku na kvalitě. Naopak. „Hrálo se ve třech pětičlenných skupinách, ze kterých posléze postoupily do vyřazovací fáze vždy nejlepší dva týmy, které pak doplnily dva nejlepší týmy z třecí míst,“ přiblížil turnajového pavouka Machala.

Nakonec se z triumfu radovali hráči Pobřeží lihoviny, kteří ve finále pokořili Dynamo Kyjev. „Byl to zasloužený triumf,“ uznával kvality vítězného týmu šéf turnaje. A nebylo divu. V trikotu vítěze se proháněli ostřílení forvardi, například Rostislav Vokáč, Daniel Krlička, nebo Lukášové Šulc a Václavík. Třetí místo pak připadlo Gambrinusu Kraslice a těsně pod bednou skončili Včelí Medvídci. Navíc se čtrnáctý ročník v charitativním duchu. V rámci slavnostního vyhlášení byli odměněni rozhodčí Josef Řáda a Jan Musil.

Pak na řadu přišla individuální ocenění. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Miloslav Hotěk z Boca Štědrá. Cena fair play putovala do Gambrinusu Kraslice, když ji obdržel Jiří Rozsíval, a stejný tým pak bral i trofej pro nejlepšího brankáře, kterou si vychytal svými zákroky Jakub Šudák.

Nejlepším střelcem turnaje se stal se sedmi zásahy Martin Kopelent z Boca Štědrá a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Rostislav Vokáč z Pobřeží lihoviny.

„Turnaj se povedl, přálo nám také počasí, a všechny týmy předvedly kvalitní výkony, proto bych chtěl všem poděkovat. Poděkování však také patří sponzorům, obci Štědrá a všem, co se nějakým způsobem na turnaji podíleli,“ ohlédl se za skončeným čtrnáctým ročníkem Machala. To ale nebylo ze strany čtrnáctého ročníku vše. Letos totiž dostal charitativní podtext.

„Již během týdne jsme spustili dražbu dresů a během turnaje uspořádali zajímavé soutěže, když výtěžek z nich putoval na pomoc malému Dominikovi,“ upřesnil Machala. „Celkem jsme vybrali úctyhodných 43.370 korun, za což bych chtěl všem, co nějakým způsobem přispěli, moc poděkovat,“ pochvaloval si Machala vstřícnost nejen hráčů, ale také veřejnosti. „Už se těšíme na patnáctý ročník,“ doplnil závěrem.

Konečné pořadí, 14. ročník Memoriálu Františka Bulína a Pavla Pánka: 1. Pobřeží lihoviny, 2. Dynamo Kyjev, 3. Gambrinus Kraslice, 4. Včelí Medvídci, 5. Boca Štědrá, 6. Kachničky, 7. Pivní válec, 8. FC My, 9. United, 10. Čecho-Bota Čmelíny, 11. Východňáre, 12. Kroupovo děti, 13. Autodoprava Greguš, 14. Vinárna Toužim, 15. FC Vlci.