Kolová totiž uspěla v ošidné baráži, když porazila toužimskou rezervu, a pojistila si tak účast i v dalším ročníku okresního přeboru. „To byla má podmínka, aby se Ajax v přeboru udržel. Pokud by Kolová sestoupila, tak bych již s fotbalem skončil," vysvětloval na úvod staronový trenér kolovského Ajaxu Milan Pokrupa.

Ten se navrátil na místo činu po čtyřech letech z angažmá z Hroznětína. „Slíbil jsem v Kolové, že se po dvou letech vrátím, ale nakonec se to protáhlo o další dvě sezony, ale jsem rád, že si opět zahraji s bráchou," pochvaloval si Pokrupa. Právě pod jeho taktovkou načali Kolováci v polovině července neoblíbenou letní přípravu.

„Odtrénovali jsme to, co jsme potřebovali. Navíc docházka byla na okresní poměry velmi slušná. Dále jsme odehráli dva turnaje a generálku proti Božičanům, kterou jsme vyhráli 4:0, takže přípravu mohu hodnotit jako povedenou," s úsměvem bilancoval kouč Ajaxu.

Ten mu však ztuhl po prvním mistrovském utkání, ve kterém se Kolová utkala s rezervou karlovarského 1.FC, se kterou nakonec musela skousnout prohru 1:3. „První poločas byl z naší strany velmi dobrý, ale v tom druhém klukům došel, jak se říká, kyslík, čehož domácí využili ke vstřelení důležitých branek," lamentoval Pokrupa. Naopak vítěznou domácí premiéru si jeho výběr užil před svými fanoušky, před kterými pokořil tým Kyselky 3:0.

„Tým z Poohří dorazil s mladým, nezkušeným týmem, i přesto mohl jít v 10. minutě do vedení. Nestalo se tak a my po kvalitní kombinaci otevřeli skóre Nedbalem. Další branky jsme pak přidali po změně stran, kdy se trefil Zuzkovič, a v závěru potrestal hrubku hostů Sedláček. Pro nás to bylo určitě důležité utkání," lebedil si po premiérovém bodovém zisku v podzimní části kolovský trenér.

O víkendu se představí Kolová na půdě posledního Bečova. „Utkání i přes postavení Bečova bude nesmírně těžké, ale my si tam jedeme pro vítězství," vzkazuje do Bečova Pokrupa.

Cíle v novém ročníku mají v Kolové podstatně jiné, než tomu bylo v uplynulém ročníku. „Musíme se poučit z předešlé sezony, kdy se vše hasilo až na poslední chvíli. Letošní ročník bude hodně těžký, proto říkám, že střed tabulky bude hodně zlatý, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne," podotkl závěrem Milan Pokrupa.