Již II. ročník fotbalového turnaje O putovní pohár starostky obce Stružná se odehrál v deštivou sobotu, tedy 14. července, na žalmanovském pažitu, kde má rozbalen fotbalový stan nováček okresního přeboru TJ Stružná.

Hned na úvod přidělaly organizátorům vrásky na čele Verušičky, které na turnaj nakonec nedorazily, a tak se musel změnit hrací řád turnaje.

Na hřišti v Žalmanově se tak představili loni stříbrný SK Kyselka, nově Stará Chodovská a tradiční účastníci Old boys Stružná a obhájce loňského prvenství, pořádající TJ Stružná. Tradičně se hrálo podle platných pravidel kopané, dvakrát pětadvacet minut, za dohledu delegovaných rozhodčích OFS Karlovy Vary.

V zahajovacím utkání nastoupil v rámci derby struženský Old boys tým proti favorizovanému A týmu TJ Stružná. V tomto utkání nakonec slavili povinnou výhru hráči struženského A mužstva v poměru 4:0. Pak se na pažitu v Žalmanově představila Kyselka, které byla soupeřem Stará Chodovská, ta ve svém týmu měla několik exchodovských fotbalistů v čele s Hejnou nebo Lembacherem a na hřišti to šlo hodně vidět. Kyselka se ujala vedení šťastnou brankou, ale nakonec odcházela ze hřiště poražená, když hráči Staré Chodovské po změně stran dvěma góly otočili ukazatel skóre zaslouženě ve svůj prospěch.

Po malé přestávce ve třetím turnajovém utkání nastoupil struženský Old boys tým proti Staré Chodovské. Úvod duelu patřil překvapivě fotbalovým veteránům, ale těm během utkání docházely síly, a tak si Stará Chodovská připsala na své konto vysokou výhru 6:2. V dalším souboji nastoupila Kyselka proti Stružné, a opět se bylo na co dívat. Domácí tým předčil Kyselku po všech stránkách a po hodně kvalitním výkonu nakonec slavil nejvyšší vítězství na turnaji, které bylo 7:2. Další vysokou porážku si připsala na své konto Kyselka proti struženskému Old boys týmu, se kterým překvapivě, ale zaslouženě padla v poměru 3:6.

To nejlepší nakonec. V závěrečném utkání turnaje proti sobě nastoupily neporažená Stružná a Stará Chodovská. V tomto utkání šlo navíc o první místo. Nakonec duel dovedla do vítězného konce Stružná, která vyhrála na pomocné pokutové kopy 1:0, a tím obhájila loňský triumf na svém turnaji.

V rámci slavnostního vyhlášení si odnesl cenu pro nejlepšího hráče turnaje kyselský Josef Hlaváč. Cenu pro nejlepšího brankáře bral Nouzecký z Old boys a nejlepším střelcem se stal domácí Vicaň.

Výsledky

Stružná – Kyselka 7:2, Old boys 4:0, Stará Chodovská 1:0 na pk; Stará Chodovská – Kyselka 2:1, Old boys 6:2; Old boys – Kyselka 6:3

Konečné pořadí
1. Stružná 3 2 1 0 12:2 8
2. Stará Chodovská 3 2 1 0 8:4 7
3. Old boys 3 1 0 2 8:13 3
4. Kyselka 3 0 0 3 6:15 0