A jaká byla sezona z pohledu trenéra Karla Tichoty? Na tuto a další podobné otázky kouč karlovarských Buldoků odpovídal v závěrečném hodnocení.
„Celý ročník bych rozdělil na dvě poloviny. V létě se tým formoval a podzim byl hodně o sehrávání. Proto jsme měli výsledky nahoru dolů. Jednou jsme prohráli, pak zase vyhráli. Druhá část byla o poznání lepší. V zimě tým doplnili zkušení borci Oslovič a Psohlavec a začalo se nám dařit," zahájil Tichota hodnocení celé sezony.

Jediné, co může kouče mrzet, je bilance v remízových zápasech. V těch se totiž hraje o bonusový bod, který si celky mohou vystřelit po penaltách. „Je to možná trochu paradoxní, ale na podzim jsme měli bilanci 3:1. Tedy třikrát jsme uspěli. Na jaře to ale bylo 0:5. Dá se tedy říci, že jsme ztratili pět bodů, které nám v závěru chyběly v boji o třetí místo," přiznal Tichota.

Hráčský kádr se během jarní části ustálil, ale ne všichni fotbalisté budou v týmu působit i v podzimní části následujícího ročníku. „Skončí u nás tři hráči. Jmenovitě se jedná o Tvrzníka, Jozu a Veselovského. Na druhou stranu očekáváme i příchody. Zatím jsme domluveni, že přijdou dva až tři hráči z širšího kádru Baníku Sokolov. Takže zároveň říkám, že spolupráce s Baníkem bude nadále pokračovat. Dále tým doplní naši odrostlí dorostenci. Já věřím, že kostra týmu zůstane pohromadě a v následujícím ročníku divize budeme hrát o ty nejvyšší příčky," pokračoval trenér.

Momentálně jsou hráči A týmu karlovarských Buldoků na dovolené. „Skončili jsme hned po posledním zápase v Klatovech. Teď mají kluci měsíc volna s tím, že poslední týden už dostanou individuální plán tréninků. Poprvé se sejdeme 7. července a začneme se připravovat na další ročník. Sehrajeme několik přípravných a pohárových zápasů. Hrát se bude systémem středa – sobota, takže to bude hodně o sehrávání. Letní přestávka je krátká, za několik týdnů začne soutěž," přidává.

Další otázkou je, jakou budou hrát Buldoci soutěž. Stále žije varianta, že by mohli po nepřihlášení některých celků naskočit do ČFL. Dále je tu varianta, že mohou hrát divizi, ale jakou skupinu? Na to trenér odpověděl: „Opět jsme se přihlásili do divizní skupiny A. Návrat do ČFL by byl moc rychlý a podle mého i nepřipravený, co se týče financování. Ještě rok v divizi nám jen prospěje," reagoval Tichota.

Karlovarský trenér už během svého hodnocení sezony naznačil, že v příštím roce chce se svým týmem usilovat o nejvyšší příčky. „Nevím, jestli hned vyhrát divizi A. Budou tam tři nebo čtyři celky, které budou mít stejný cíl jako my. Chceme ale být v popředí, pokud se kádr vhodně doplní," uzavírá Tichota hodnocení sezony.