O víkendu si připsala na účet v rámci krajského derby vysokou výhru nad lídrem krajského přeboru FK Ostrov. Varáci nenechali na svém soupeři nit suchou a dosáhli na vysoké vítězství 8:0.

„Vstup do utkání byl podle mých představ. Hráli jsme aktivně, nutili domácí k chybám a vstřelili jsme dvě branky. Bohužel, po dvaceti minutách jsme polevili, hráli zbytečně složitě a hra se vyrovnala,“ zlobil se karlovarský trenér Karel Tichota, když jeho tým si po brankách Geňa a Novotného přenesl do druhého poločasu dvoubrankový náskok.

To ve druhé polovině to bylo ze strany gólové v podání sešívaných zcela o něčem jiném. Na ostrovskou svatyni se valil jeden útok za druhým, a tím narůstal i ukazatel skóre ve prospěch Slavie.

„Začátek druhého poločasu nám opět vyšel a utkání jsme rozhodli. V zápase jsme měli slušné fáze hry, ale byly tam i horší. Jsem rád, že jsme dokázali vzadu udržet nulu, naopak na řešení některých věcí v ofenzivě se ještě musíme zaměřit,“ krotil vítěznou euforii po vítězném krajském derby Tichota.

Generálku před startem jarní části Fortuna Divize A odehrají slávisté v sobotu 3. března od 11.00 hodin v domácím prostředí. Hřiště bude ještě dodatečně upřesněno a Slavii se postaví do cesty FK Tachov.

FK Ostrov – FC Slavia Karlovy Vary 0:8 (0:2). Branky: 10. Geňo Marián, 17. a 57. Novotný Milan, 47. Kalina Jan, 50. Vokáč Rostislav, 66. Krlička Daniel, 79. Psohlavec Martin, 85. Staněk Jan.

FK Ostrov: Süttö – Horvát, Filák, Tolar, Toth – Vrba, Horváth, Klaus, Dušek – Diviš, Nýber (stř. Kunz, Lemák). Trenér: Ivan Filip.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára (46. Strnad) – Kořistka, Samek, Pěkný (46. Staněk), Skala (46. Němec) – Mestl, Maňák (46. Krlička), Vokáč, Kalina – Geňo (46. Psohlavec), Novotný. Trenér: Karel Tichota.