Soupeřem jim bude na domácím pažitu ostřílený taktéž exdivizní tým Sokol Libiš, který stejně jako Toužim mohl oslavovat v loňském ročníku krajského přeboru postup do divize.

Toužimáci tak během letní přípravy hodně dřeli, a navíc do týmu zařadili několik nových hráčů. Mezi nimi například útočníka Matěje Strejčka, který zamířil do Toužimi na hostování ze Žlutic. „Jsem moc rád, že se kluby domluvily na ročním hostování. Pro mě je to nová výzva, zkusit si vyšší soutěž," vysvětluje Matěj Strejček.
Ten tak během fotbalové výluky polykal se svými spoluhráči tréninkové dávky pod vedením nového kouče Jiřího Diviše.

„Přípravu hodnotím pozitivně. odehráli jsme některá kvalitní utkání, ve kterých jsme podali slušné výkony, ať to byl pohárový duel s Chrástem nebo utkání s 1.FC Karlovy Vary. Proto usuzuji, že bychom měli být důstojným týmem v divizi. Také si myslím, že bychom mohli pravidelně sbírat body a čtvrtou nejvyšší soutěž tak v Toužimi udržet," přeje si Strejček.

Toužim však čeká dlouhá a trnitá cesta. O divizní soutěži totiž kolují po republice doslova fotbalové báje, vesměs však negativní.

„Během přestávky se v Toužimi značně přebudoval kádr, přišlo několik nových hráčů včetně mě, a tak si myslím, že síla týmu je velká, takže bychom to měli zvládnout, ať se o divizi říká, co se říká," podotkl Strejček.

V úvodním kole podzimní části divizní soutěže B čeká Toužim v domácím prostředí jedenáctka Libiše. „Na úvod soutěže jsme dostali podle mého názoru dobrého soupeře. Navíc v domácím prostředí, takže co více si přát. Libiš postoupila do divize až z pátého místa ze středočeského krajského přeboru, a papírově by to pro nás tedy mohl být pro první kolo ideální soupeř. Určitě chceme vytěžit na domácím hřišti důležitý tříbodový zisk. Pevně věříme, že nás přijdou v hojném počtu podpořit i věrní fanoušci, které bych tímto chtěl pozvat na velmi zajímavé utkání," dodal závěrem toužimský útočník.