Ta nakonec vyšplhala na příčku nejvyšší. Patnáct utkání, jedenáct výher, dvě remízy a dvě porážky, se skóre 49:21. Tak to je bilance podzimního mistra krajského přeboru SK Toužim.

„Před sezonou jsme si dali cíl, kterým bylo, abychom se pohybovali v horních patrech tabulky. V tomto ohledu tak můžeme být spokojeni,“ míní toužimský trenér Jaroslav Hejkal.

V podzimní části se tak Toužimákům vyplatily i nové posily, které zapadly do týmu a herně i střelecky pomáhaly Toužimi k dobrým výsledkům.
„Všichni hráči, kteří k nám přišli, prokázali svou kvalitu a také dokázali, že do mužstva patří, a to, co jsme od nich čekali, tak splnili,“ narážel Hejkal na angažmá Brandejského, Baláže či dalších podzimních posil.

Ale ani Toužim se na podzim nevyvarovala některých zaváhání. „Tak byly určitě některé zápasy, které nedopadly podle našich představ, ale tím si projde každé mužstvo, takže bych z toho nedělal velkou tragédii,“ upozorňoval Hejkal.

Velkým nešvarem pak bylo pro fotbalisty z Toužimi neproměňování brankových příležitostí.

„V čem jsme dominovali? V neproměňování šancí. V každém, hlavně domácím zápase si vytvoříme spoustu brankových příležitostí a neproměníme je a na to se budeme muset v zimní přestávce zaměřit. Navíc nám podzim ukázal i některé nedostatky, na kterých musíme přes zimu řádně zapracovat,“ podotkl toužimský trenér.

Toužimáky tak opět čeká náročná zimní příprava, kterou budou polykat v okolí toužimského stadionu, ale i na hřišti.
„V zimní přípravě se zaměříme na kondici, sehrajeme několik přípravných utkání, a to zejména s týmy z Plzeňského kraje. Chceme se co nejlépe připravit na druhou část sezony,“ uzavřel Hejkal.