Do utkání však nastupovali v hodně pozměněné sestavě. Na marodce totiž mají Toužimáci několik hráčů základní jedenáctky. Výběru toužimského kouče Jaroslava Hejkala tak chyběli Čermák, Borek, Tichý či Čeček.

„Je pravda, že nám chybělo několik hráčů základní sestavy, ale příležitost tak dostali ti, kteří tak často nenastupují,“ vysvětloval na úvod Jaroslav Hejkal.
Toužim tak nastupovala do utkání v roli favorita. A není divu. Bukovany patří v letošním ročníku mezi velká zklamání. Jen tři vybojované body na bukovanském podzimním kontě pak určitě mluví za vše. „Motivovat hráče před takovým zápasem je někdy složitější, ale možná nám právě i trochu pomohlo to, že jsme nebyli kompletní. Ale i přesto určitě není důvod někoho podceňovat a myslím si, že jsme se už v sezoně přesvědčili, že soupeř se sám neporazí. Navíc týmy ze spodku tabulky nemají v takovýchto zápasech co ztratit, ale mohou jen získat, takže jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ narážel Hejkal na vítězství 7:0.

V prvním poločase zařídil Toužimi dvoubrankové vedení dvěma góly Mikula. Až po změně stran přišel na program střelecký koncert Toužimáků, kteří se ještě pětkrát trefili do bukovanské svatyně. „Zejména ve druhém poločase ukázali kluci, kteří nehrají pravidelně, při absenci některých hráčů, že se chtějí pořádně poprat o triko v základní sestavě,“ poukazoval Hejkal. Nakonec si v dresu Toužimi připsal na své konto hattrick Jiří Mikula, další dvě branky přidal Marek Baláž a po jednom gólu ještě zaznamenali Josef Hudec a David Drabík. Toužim tak i po čtrnáctém kole vévodí s jednobodovým náskokem před druhým Ostrovem krajské tabulce. „Tak kdybych řekl, že mě tohle netěší, tak bych určitě lhal, ale na druhou stranu je stále co zlepšovat,“ míní Hejkal.

O víkendu pak zamíří Toužim k závěrečnému kolu přeboru na půdu předposledního Dolního Rychnova.

„Čeká nás poslední kolo na půdě soupeře a musíme se připravit tak, abychom to utkání zvládli. Určitě to nebude jednoduché utkání, ale pokud k němu přistoupíme zodpovědně, můžeme získat tři body,“ přeje si další tříbodový zisk toužimský trenér.

Do karet pak hraje Toužimi i fotbalový los, který na závěr postavil proti sobě týmy ze špice tabulky. „Že se hrají utkání mužstev ze špičky tabulky, je celkem jedno, protože tyhle zápasy ovlivnit nemůžeme a musíme se soustředit jen na náš zápas. V případě naší výhry v Rychnově je pak zcela jedno, jak dopadnou ostatní zápasy,“ dodal závěrem Hejkal.⋌