Samotné utkání načali lépe domácí, zejména pak útočník Toužimi Matěj Strejček dával obraně Libiše o sobě hodně vědět. Pozadu však nezůstali ani hráči Libiše, kteří vesměs využívali své výškové převahy.

První šanci v utkání si připravili domácí, když se po dobré kombinaci dostal před branku hostů Strejček, který svou střelou řádně vystrašil brankáře Libiše Šídla.
A tím začal koncert zahozených šancí v podání domácích borců. Obranná linie Libiše se měla co otáčet, zejména pak při rychlých výpadech v podání toužimských Hudce, Klimenta, Strejčka a Mikuly.

V závěru prvního poločasu přišel na program toužimský kolotoč, který roztočil do patřičných obrátek Kliment, když jeho střelecký pokus vyrazil s námahou brankář Libiše pouze před Strejčka, který neváhal a poslal soupeři další střeleckou vizitku. I tuto však soupeř odmítl, když vyhlavičkoval balon z brankové čáry do bezpečí.

V nastoleném trendu pokračovali hráči Toužimi i po změně stran. Libiš sice hrozila po rychlých brejcích, ale jejich snaha končila před šestnáctkou domácího výběru.
Nejlepší hráč domácího výběru Strejček nedal hostující obraně příliš klidu a po jednom brejku padl i rozhodující gól. V 78. minutě se po centru za obranu hnal na osamoceného brankáře Libiše Strejček, následný pokus se od něj odrazil k volnému Hudcovi, který nejdříve nastřelil padajícího brankáře a poté ideální přihrávkou na značku pokutového kopu namazal kapitánovi Jiřímu Mikulovi, který chladnokrevně zakončil. Libiš v závěru duelu hru otevřela a to byla voda na toužimský mlýn. Nejdříve opět vyhořel po samostatném úniku Strejček a na stejné vlně se vezl i jeho spoluhráč Hudec, který prováhal pravý moment.

Toužim – Libiš 1:0
Branka: 78. Mikula. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Fišer – Kubr, Berka, DS Chára. ŽK: 1:3. Diváci: 400.
Toužim: Martinec – Šaloun, Čermák, Zápotocký, Větrovec – Hudec, Borek (76. Drabík), Kanát (81. Baláž), Kliment (43. Klepal) – Strejček, Mikula. Trenér: Jiří Diviš.
Libiš: Šídlo – Trojan, Kabyl, Slavíček, Kubeš – Špička, Jirásek, Matoušek, Bičaník – Zuskin, Škoda (stř. Janík, Pochman). Trenér: Václav Havel.