Ve dvou jarních duelech totiž fotbalisté Toužimi dosáhli na šest bodů. „Myslím si, že je znát zimní posílení kádru a také kvalitní příprava,“ míní kapitán SK Toužim Lukáš Nezval. Do druhé poloviny soutěže naskočili Toužimáci na půdě chebského FC, kde urvali vítězství 2:1. „Na úvod nás čekal těžký soupeř. Cheb je kvalitní tým, který navíc doma body neztrácí jen tak. Řekl bych, že to bylo remízové utkání, ale my měli v závěru více štěstí a rozhodli o naší výhře,“ narážel Nezval na vítěznou trefu Davida Drabíka z 89. minuty.

Poté si vystřihla Toužim i úspěšnou premiéru před svými fanoušky, když v derby porazila karlovarskou Lokomotivu v poměru 2:1. „Cíl jsme měli jasný, hráli jsme doma, a tam chceme sbírat body. Přechod na přírodní trávu z umělky byl hodně náročný, navíc nám Lokáda nedala nic zadarmo, takže jsme rádi, že jsme dovedli zápas do vítězného konce,“ pochvaloval si Nezval. Právě on byl hlavní postavou Toužimi, když obstaral obě trefy.

„Jsem rád, že to tam padlo, už v přípravě jsem pár branek vstřelil, ale protože hraji útok, tak se to asi ode mne čeká (smích), teď to však bylo důležitější, přineslo nám to body,“ poukazoval urostlý útočník. Toužim však ještě zcela jistě nemá vyhráno. „Výhry jsou pro nás hodně cenné jak z hlediska bodu, tak i uklidnění a trochu pohody v týmu. Ještě nás však čeká hodně práce. Ale i tak si myslím, že mužstvo má teď zcela jinou energii a sílu, než tomu bylo na podzim,“ podotkl závěrem Nezval.