Toužimský Hotěk zavelel k obratu a Sedlo bodově ostrouhalo

Toužim – Ve šlágru šestnáctého kola krajského přeboru hostila exdivizní Toužim na svém pažitu lídra tabulky Nové Sedlo, které se netají postupovými ambicemi do divizní soutěže.

9.4.2014

Fotbalová asociace České republiky.Foto: FAČR

To taky svěřenci novosedelského kouče Stanislava Suchého v prvním poločase potvrdili, když vedli o dvě branky. Jenže po změně stran zavelel k obratu nejlepší střelec soutěže Miloslav Hotěk, který dva góly vstřelil a třetí připravil, a dokonalý obrat byl na světě. Nové Sedlo tak z dobře rozehraného duelu odešlo s prázdnou, a zbyly mu tak po prohře 2:3 oči jen pro pláč.

Samotné utkání načalo velmi dobře Nové Sedlo, to hnáno svými fanoušky, kteří dorazili do Toužimi v hojném počtu, šlo ve 4. minutě do vedení, když se po přihrávce Vua prodral do šance Lakatoš, který následně zužitkoval svůj důraz před brankou Toužimi ve vedoucí gól. A pro novosedelské barvy bylo ještě lépe. To když v 15. minutě zakroutil přesně trestný kop z hranice vápna do toužimské svatyně Kaňok. Poté začali zlobit i domácí. Ve 20. minutě se nejdříve zastřeloval domácí šutér Hotěk, když jeho pokus z přímého kopu skončil nad brankou Sedla, aby o několik minut později ve slibné šanci poslal taktéž balon nad svatyni hostů hlavičkou Mikula.

„Do Toužimi jsme odjížděli s odhodláním dokázat, že patříme na první místo v tabulce. Vstup do utkání i v pozměněné sestavě se nám povedl, když jsme se již ve 4. minutě ujali vedení gólem Lakatoše. Ve 14. minutě přidal druhou branku Kaňok a poté jsme se trochu zatáhli a dovolili domácím vrátit se do utkání, přesto jsme si do kabin nesli dvoubrankový náskok," poukazoval trenér Nového Sedla Stanislav Suchý.

I druhý poločas začali aktivněji hosté, ale postupem času začali přebírat taktovku utkání na své kopačky domácí. V 58. minutě zahrával zpoza šestnáctky přímý kop Hotěk, který obstřelil po zemi zeď a balon proskočil brankáři Sedla Pelechovi až do branky. Kontaktní branka Toužim pořádně nakopla. O deset minutěk později byla na pořadu penalta po faulu Macáka. K míči se postavil toužimský Hotěk, který nazaváhal a přesnou ranou srovnal misky vah.

Rozhodnutí mohla přinést 89. minuta, kdy nedokázal uklidit balon ze dvou metrů do odkryté branky Toužimi novosedelský Karásek. A přišel trest. V 91. minutě měla Toužim výhodu dalšího trestňáku, ten měl na svědomí Hotěk, který obstřelil zeď, hostující gólman míč neudržel a z dorážky se prosadil dobíhající Drabík, jenž tak zasadil hostům poslední, rozhodující ránu.

„Druhý poločas byl pro nás noční můrou. Jen naše chyby darovaly domácím vítězství a to je opravdu velká škoda, protože Toužim byla k poražení a nezasloužila si bod, natož tři," zlobil se Suchý. Nové Sedlo tak muselo skousnout první jarní porážku, která byla celkově druhou v soutěži.

„Co k tomu dodat? Začátek jsme měli parádní, až na některé chyby. Ale kluci přeci nemohou přestat hrát fotbal, co umí, a nechat se zastrašit tvrdou hrou soupeře. Navíc jsme poté prohrávali hodně osobních soubojů a to asi také rozhodlo. Navíc se utkání nepovedlo gólmanu, který prostě od 68. minuty nebyl. Obrana sice hrála výborně, ale škoda, že se postupem hry vytratila záloha, a kluci v útoku tak nedostávali potřebné balony. Musíme se co nejdříve oklepat, poučit a jet dál," smutnil Suchý.

Toužim – N. Sedlo 3:2
Branky: 58. a 68. Hotěk, 90. Drabík – 4. Lakatoš, 14. Kaňok. Poločas: 0:2. Rozhodčí: V. Štěrba mladší – M. Štěrba, Talpáš, DS Adamec. ŽK: 3:2. Diváci: 300.
Toužim: Bronec – Metlický, Čermák, Drabík, Klepal – Větrovec (46. Fišer), Nezval, Borek, Hejkal – Mikula, Hotěk. Trenér: Marek Daněk.
Nové Sedlo: Pelech – Sattler, Vican (83. Kubelka), Jílek, Karásek – Lakatoš, B. Rychna (72. Škarda), Vu, Kovařík (66. Macák) – Joza, Kaňok. Trenér: Stanislav Suchý.

9.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto. Pěvecká soutěž je na programu začátkem listopadu.

Pěvecká soutěž Antonína Dvořáka pomůže mladým pěvcům ke slávě

Vybrané lokality
10

Doplatek na bydlení v Sokolově končí. Žadatelé půjdou do jiných měst

Surově zbil jiného návštěvníka baru, navíc to nebylo poprvé

Karlovy Vary – V jednom z místních klubů došlo k surové rvačce. Agresor zbil jiného návštěvníka, ten skončil s těžkým poraněním hlavy.