U týmu, který ovládl předčasně ukončenou krajskou I. B třídu, překvapivě ukončil svou činnost trenér Marián Valach.

Ladislav Vízek se narodil 22. ledna 1955 v Chlumci nad Cidlinou. Bývalý český fotbalista, který reprezentoval bývalé Československo, za které odehrál 55 utkání, v nichž dal 13 branek. Je držitelem zlaté olympijské medaile z roku 1980 a bronzové medaile z ME 1980, účastníkem MS 1982. Je členem Klubu ligových kanonýrů (115 branek). Je odchovancem TJ Čechie Hlušice a v dorosteneckém věku působil v klubu Jiskra Nový Bydžov. Většinu své kariéry strávil v Dukle Praha v letech 1975–1985. Za Duklu odehrál 321 zápasů. Pouze v jejím závěru působil v zahraničí, a to ve francouzském klubu AC Le Havre v letech 1986–1988, v jehož dresu odehrál 61 střetnutí a vsítil 11 gólů. Zdroj: wikipedie.cz

„Marián Valach u nás skončil z pracovních důvodů,“ vrací se k odchodu zkušeného trenéra Martin Matějček, sportovní manažer dvorského klubu.

Dvory se tak musely narychlo poohlédnout po novém kouči. A povedl se jim pořádný trenérský majstrštyk, když zlákaly do města minerálních pramenů šestašedesátiletého Ladislava Vízka.

TJ Karlovy Vary-Dvory povede v novém ročníku krajské I. B třídy Karlovarského kraje z pozice hlavního trenéra fotbalová legenda Ladislav Vízek.TJ Karlovy Vary-Dvory povede v novém ročníku krajské I. B třídy Karlovarského kraje z pozice hlavního trenéra fotbalová legenda Ladislav Vízek.Zdroj: Daniel Seifert„Je to bomba,“ říká s úsměvem k příchodu legendy na západ Čech Matějček. „Jsme moc rádi, že můžeme s panem Vízkem spolupracovat, pro většinu z nás je to fotbalová ikona,“ zdůrazňuje Matějček.

A právě Vízek, který spojil svou fotbalovou kariéru převážně s pražskou Duklou, bude velkým tahákem také pro fanoušky.

„Jak jsem řekl, jsme moc rádi, že na naši nabídku kývl, a fanoušci se určitě mají na co těšit,“ věří Matějček. Do lázeňského města se těší také legenda pražské Dukly.

„Procházka na kolonádě,“ říká s úsměvem Ladislav Vízek, na co se mimo trenérské řemeslo v Karlových Varech těší. „Tým převezme pan Vízek oficiálně při zahájení letní přípravy,“ připomíná Matějček, kdy se nový kouč ujme trenérského žezla.

„Společně s Jaroslavem Šimků se snažíme o to, abychom pokračovali v tradici Buldoků, kteří se vždy prezentovali pohledným fotbalem a zajímavými jmény,“ vysvětluje Matějček.

„Novým předsedou klubu byl jmenován Lukáš Havel a my máme jeho plnou podporu. Tím chceme navázat na práci Zdeňka Havla a všech, co se na rozkvětu Dvorů podíleli,“ dodává závěrem.