Mužstvo 1. FC Karlovy Vary hostí v posledním kole České fotbalové ligy Sokol Ovčáry. Duel začíná na hřišti ve Dvorech tradičně v 10:30 hodin.
Sokol Ovčáry se už dvě sezony pohybuje v horních patrech třetiligové tabulky. „Jejich mužstvo se moc nezměnilo a loni bojovali o druhou ligu. Mají svoji kvalitu a myslím si, že se to budou snažit potvrdit i u nás,“ myslí si na úvod kouč mužstva Juraj Šimurka.

Jeho svěřenci mají pro utkání jasný cíl. „Chtěli bychom se rozloučit co nejlepším výsledkem. Máme za sebou úspěšné jaro a chceme to potvrdit,“ přeje si.
Trenér se bude muset v zápase obejít bez šestice hráčů. Karel Tichota a Jan Četverík dostali volno. „To ovšem neznamená, že na zápase nebudou. Budou sedět na lavičce a jejich místa zaujmou hráči, kteří nedostávali během sezony tolik příležitostí,“ říká.

Kromě již zmiňované dvojice bude chybět i duo Bereczký – Laušman. „Tihle dva mají zdravotní problémy. Nad jejich startem visí otazník. Momentálně nedokážu říci, zda nastoupí, ale asi dostanou čas na zotavenou,“ přidává Šimurka.
Mimo hru jsou ještě další dva hráči. Jaroslav Nerad si už vybírá dovolenou. „K němu musíme připočíst i Daniela Kaplana, který je zraněný. Ten určitě hrát nebude,“ doplnil Šimurka první čtveřici absentérů.

V sobotu by mělo být v dopoledních hodinách jasno. „Je to trochu nepříjemné, když se hraje v horku, ale počasí na zápas určitě žádný vliv mít nebude,“ přidává.

Hráči se v duelu se Sokolem Ovčáry budou loučit s diváky. Rozlučkový večírek mužstva ale už proběhl. „Hned po zápase se několik hráčů vydá na dovolenou. Proto jsme se rozhodli, že rozlučkový večírek uspořádáme o něco dříve. Proběhl ve středu a myslím, že jsme se rozloučili se sezonou v té správné přátelské atmosféře. Někteří z nás se dostavili domů až v brzkých ranních hodinách,“ dodává Juraj Šimurka na závěr.
Na programu posledního kola jsou už jen dva zápasy. Kromě souboje Karlových Varů a Ovčár se hraje ještě utkání Kunice – Česká Lípa. To začne v sobotu ve 14 hodin. Ostatní duely byly již předehrány.