„Jsem rád, že jsme postoupili do finálové skupiny, a to hlavně z důvodu, že odehrajeme další tři zápasy proti týmům z krajského přeboru mužů, ať už je to Ostrov, Stará Role či karlovarská Lokomotiva,“ pochvaloval si trenér Marián Geňo. Důležitý krok k postupu udělali sešívaní o víkendu v utkání s Chodovem, který porazili v poměru 4:3.

Vstup do utkání měli karlovarští fotbalisté velmi dobrý, když si během první dvacetiminutovky vytvořili dvougólový náskok. „Vstup do zápasu jsme měli výborný, když jsme ve 20. minutě vedli 2:0 a mohli přidat další branky,“ lebedil si nad úspěšným vstupem do duelu Geňo. Do konce prvního dějství však dokázal Chodov snížit, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro Slavii.

Mladíci v trikotu karlovarské Slavie dosáhli na důležitou výhru 4:3 nad týmem Chodova (v černočerveném).Zdroj: Foto: Daniel Seifert

„S první půlhodinkou jsme byli naprosto spokojeni, kluci hráli velmi organizovaně, poctivě dozadu a po zisku míče byli nebezpeční,“ chválil hráče karlovarský trenér. I po obrátce stran se sešívaným gólově dařilo, když soupeři opět odskočili na rozdíl dvou branek. „Sice jsme v úvodu druhého poločasu vstřelili třetí branku, poté mi ale přišlo, že už kluci věřili, že to nějak v klidu dohrají. Opak byl pravdou, přestali běhat, hřiště jsme měli najednou strašně roztáhlé, takhle se nám to tedy vůbec nelíbilo,“ zklamaně se podíval za vstupem do druhé půle Geňo.

Pro Slavii však bylo ještě hůře, jelikož Chodov dokázal smazat dvoubrankové manko. „Nakonec se Chodovu deset minut před koncem podařilo vyrovnat,“ zlobil se Geňo. Vše však pro červenobílé dobře dopadlo, když v závěru duelu trefil parádně přímý kop Adam Paterna, a Slavia tak mohla slavit třetí výhru ve skupině.

„Cíl pro zápas byl jasný, tedy vyhrát a postoupit do finálové skupiny, což se nám podařilo splnit. Chodov pro nás byl těžkým soupeřem. Za první poločas hráče chválím, ale ten druhý už nebyl dobrý,“ uzavřel hodnocení Geňo.

Hokejisté HC Energie (v zeleném) i napodruhé porazili Vsetín
Stav čtvrtfinále 2:0 a stěhování do Vsetína