Závod, který tradičně spadá do Xterra Czech Tour 2014, se opět bude moci pochlubit startovní listinou. Na startu se totiž objeví vedoucí triatlonista Českého poháru Luboš Truhlář či druhý v pořadí Tomáš Jiránek, k tomu můžeme připočíst další špičkové Xterráky. Triatlonoví příznivci se mají opravdu na co těšit. Bojovat se bude rovnou ve třech závodech, a to MČR Xterra 2014, Xterra Koruna Pralines Ostrov Easy + Nemos Cup a Xterra Elektro S Ostrov Kids.

Triatlonovou sobotu načnou jako první v Zámeckém parku v Ostrově ti nejmenší, pro které je připraven dětský duatlon. Start je na programu v 9.00 a soutěžit se bude celkem v šesti věkových kategoriích. Pak na pořad přijde start na Velkém Rybníce. V 10.30 hodin totiž odstartuje mistrovství České republiky dorostu, pro který je připravena trasa o objemech 400 metrů plavání, 14 kilometrů na MTB kole a 5 kilometrů běh. Stejnou trasu pak budou zdolávat i hobbíci a také štafety.

Následovat bude triatlonový zlatý hřeb. V 11.00 hodin bude na programu závod Českého poháru na tratích 1 200 metrů plavání, 32 kilometrů na kole v místy až velmi náročném terénu a poslední částí je desetikilometrový běh v Zámeckém parku. Do všech závodů je možné se přihlásit buď předem na internetu na www.mproduction.cz nebo www.czechtriseries.cz, anebo na ostrovském Starém náměstí v pátek od 18.00 do 19.30 hodin nebo také v sobotu od 8.00 do 9.30 hodin.