Tým zpod radošovského mostu se chtěl oproti loňské sezoně vyvarovat zejména sestupového pásma. Marně.

„Chtěli jsme se pohybovat v klidném středu tabulky, abychom nemuseli mít záchranářské starosti, čehož jsme se bohužel nevyvarovali, tudíž nemůžeme být spokojeni,“ vysvětloval záložník kyselského týmu Josef Hlaváč.

A ví proč. Jeho tým totiž ve třinácti odehraných kolech nasbíral deset bodů za tři výhry, jednu remízu a devět porážek. Za to mu patří předposlední, třináctá příčka.

„Inkasovali jsme často laciné góly, které jsme soupeřům nabídli sami svými chybami v obraně. Na tomhle pak musíme přes zimu určitě zapracovat,“ poukazoval Hlaváč, kde tlačila Kyselku v podzimní části fotbalová bota.
I když vstup měli Kyseláci do podzimní části velmi dobrý, když si nejprve odvezli tři body z půdy Perninku, k tomu pak přidali další tři doma, kde pokořili Slavii Junior. Pak už to šlo s týmem Kyselky z kopce.

„Porazili jsme Pernink a Slavii Junior a zřejmě jsme mysleli, že půjde už vše samo, což byla chyba. V dalších zápasech jsme dostávali laciné góly, navíc se nám nedařilo ani střelecky a to se promítlo i do utkání, ve kterých jsme sbírali jednu porážku za druhou. Dopláceli jsme také na velmi úzký kádr,“ smutnil Hlaváč. Další bod pak Kyselka vyválčila v derby s Vojkovicemi a tři body slavila i v duelu s Kolovou. To ale bylo opět vše. Pak už na pořad přišly další prohry.

„V utkání s Kolovou jsme si opět trošku zvedli sebevědomí a chtěli jsme uspět i v Březové, kde jsme sehráli výborné utkání, bohužel nás vychytal domácí brankář nebo jsme neměli potřebný klid v koncovce, a opět jsme nevezli ani bod. Stejně jsme si počínali i v utkání s týmem Nových Hamrů,“ podotkl Hlaváč.

Kyselka tak má před sebou tradičně náročnou přípravu. Tu netradičně odstartuje již v prosinci.

„Zimní přípravu začneme již první týden v prosinci jednou týdně a od nového roku budeme trénovat třikrát týdně. Zaměříme se tradičně na fyzičku a v přípravných zápasech pak na obrannou i útočnou fázi. Budeme se snažit tým optimálně posílit, abychom se udrželi v okresním přeboru. To bude pro nás v jarní části jediná priorita a já věřím, že se nám to podaří, jelikož si myslím, že máme kvalitní kádr,“ uzavřel Josef Hlaváč.