V Sokolově dokázali hráči pod taktovkou kouče Jiřího Štěpána v souboji s výběrem Baníku Sokolov U19 otočit nepříznivý stav z 0:2 na 3:2 ve svůj prospěch. „Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů,“ načal své hodnocení ostrovský trenér.

První poločas se překvapivě víceméně odehrál v režii sokolovských dorostenců, kteří si vytvořili během první pětačtyřicetiminutovky dokonce dvoubrankový náskok.

„Sokolov odehrál velmi dobře první poločas, kdy byl důrazný, rychlý, vyrovnal se nám v osobních soubojích, tím potvrdil naše předzápasové informace, zatímco my dělali chyby,“ zklamaně se ohlédl za první polovinou utkání Štěpán.

To druhý poločas byl již plně v režii Ostrova. Svou převahu dokázal vyjádřit i brankově, když se blýskl hattrickem ostřílený harcovník Martin Psohlavec. „Během přestávky jsme prostřídali a přeskupili rozestavení a hned to bylo na hřišti vidět,“ narážel Štěpán na příchod Lukáše Jankovského či Martina Matouška.

„Byli jsme efektivnější, vytvořili si šance a dokázali je proměnit,“ pochvaloval si nad obratem trenér Ostrova.

Na žádný oddych však nezbývá čas. Příprava je v plném proudu a Ostrov má před sebou další dvě utkání.

„Ve středu 4. února se střetneme na naší umělce od 18 hodin s Baníkem Královské Poříčí a v sobotu 8. února nás pak čeká opět na naší umělce od 11.30 duel s divizními Přešticemi,“ prozradil Štěpán závěrem další porci fotbalových klání, která Ostrováky v tomto týdnu čekají.

Jedinou brankovou radost Slavie obstaral na půdě druholigového Ústí nad Labem záložník Jan Kalina (u míče).
Varská Slavia na druholigové Ústí nestačila