Soupeřem mu bude předposlední Kyselka, což v případě Útviňáků může přinést premiérový bodový zisk. Jenže tým z Poohří nedá svou kůži lacino a i on bude chtít na půdě posledního celku urvat co nejvíce bodů. „V týmu panuje po posledních výsledcích dobrá nálada, tak věříme, že si odvezeme tři body i z Útviny. Víme však, že nás nečeká nic lehkého, ale pokusíme se dát do zápasu všechno a odvézt si vítězství," vzkazuje soupeři kyselský kapitán Josef Hlaváč.

Kvalitní fotbal je naplánován i na stadionu pilského Baníku. Piláci nerozdávají před svým publikem body zadarmo, a tak se horalé z Jáchymova budou muset hodně snažit, aby si nějaký bodík odvezli, a tím se tak udrželi i nadále na čele tabulky. Magnet kola je připraven na půdě druhých Božičan, kam mají namířeno třetí v pořadí Dalovice.

A půjde o hodně. V sázce je totiž pověstných šest bodů, jelikož oba týmy od sebe dělí v tabulce pouhý bod, navíc se v případě klopýtnutí Jáchymova může vítěz posunout do čela tabulky. Favoritem duelu budou Božičany, protože Dalovičákům se na hřištích soupeřů příliš nedaří, když v pěti duelech na hřišti soupeře urvali čtyři body.

„Chceme zlepšit herní projev v zápasech venku, kde je naše podzimní bilance doposud velice tristní. Je to pro nás výzva, se kterou se snad správně popereme," přeje si prolomení mizérie na hřišti soupeře dalovický kouč Petr Richtář. Fotbalové dusno bude k vidění i na žalmanovském pažitu, tam se v rámci souboje tabulkových sousedů postaví místní TJ Stružná výběr březovské Jiskry. Té se v posledních kolech vůbec nedaří, a tak bude chtít prolomit černou sérii právě v utkání se Stružnou. Ta se však může spolehnout na střelecký um kanonýra Petra Janáčka, který vévodí tabulce střelců. Ve vzájemných soubojích se však vždy v posledních sezonách body dělily, což by chtěli především borci ze Stružné pozměnit.

„Na tento velkolepý zápas se všichni těšíme a doufáme, že se opět nebude opakovat remíza, rádi bychom totiž konečně slavili nad Březovou v domácím prostředí výhru. Musíme však dát více gólů," nabádá k cestě za tříbodovým ziskem útočník Stružné Jonáš Šabata. Do chyšského podzámčí se chystá kolovský Ajax, který v posledních kolech nabral na fotbalovém dechu. Ten bude chtít v souboji s chyšskou rezervou proměnit v důležité body. Jenže v dresu Chyšáků řádí kanonýrské duo z rodu Burdů, což může přinést zajímavý výsledek.

Roli favorita bude plnit na svém pažitu bečovský Slavoj, který vyzve starorolskou rezervu. Ta by však měla dorazit do Bečova s případnými posilami z krajského A-týmu, takže Bečováky nečeká nic jednoduchého. Derby nováčků soutěže připravil fotbalový los do Verušiček,kterým se postaví do cesty Děpoltovice.

I v tomto zápase půjde o hodně, neboli šest bodů. Kdo utkání zvládne vítězně, může se již s klidným svědomím připravovat na jarní část soutěže. „V posledních letech platí, že naše výlety na úpatí Doupovských hor končí většinou pohromou. Tentokrát to ovšem zvládneme a odvezeme body všechny. Pomocí nejrůznějších zaklínadel a magie zlomíme kletbu jménem FK Verušičky," s nadsázkou si přeje dobýt fotbalový tábor Verušiček kapitán Děpoltovic Milan Skoupý.

Okresní přebor: Božičany – Dalovice (sobota, 10.30), Stružná – Březová (sobota, 14.00, Žalmanov), Pila – Jáchymov (sobota, 14.00), Útvina – Kyselka (sobota, 14.00), Chyše B – Kolová (sobota, 14.00), Bečov – Stará Role B (neděle, 14.00), Verušičky – Děpoltovice (neděle, 14.00).