Do utkání vstoupili sešívaní velmi dobře, když si hned vytvořili šance, nejdříve špatně sice vyřešili přečíslení dva na jednoho, ale o chvilku později upaloval po vysunutí Geňa osamocený Psohlavec na bránu Chomutova, ale jeho střelu zastavila tyč.

„První branku jsme tedy vstřelili až ve 22. minutě, kdy se prosadil po centru Mariána Geňa hlavou Zdeněk Skala. O dvě minuty později pak nabil Geňo Psohlavcovi a ten se již podruhé nemýlil,“ ohlédl se za divokým začátkem duelu karlovarský trenér Karel Tichota. Poté ještě Psohlavec nastřelil břevno chomutovské svatyně. Účet první půle však uzavřeli domácí, když potrestali hrubku v rozehrávce slávistů. Jako první po změně stran zazlobili hráči z lázní, když Dan Krlička nastřelil z dvaceti metrů břevno.

Karlovarská Slavia (v modrém) si připsala na konto nerozhodný výsledek 3:3 na půdě Chomutova. Ilustrační foto.Zdroj: Daniel Seifert

„Poté se hra vyrovnala a soupeř toho dokázal využít. Nejprve skóroval po standardní situaci a pak brankově potrestal další naši zbytečnou ztrátu,“ zlobil se Tichota.

A měl k tomu důvod. Jeho tým totiž vedl o dvě branky, a nakonec musel dohánět jednobrankové manko. To nakonec smazal v závěru duelu přesnou ranou Jan Kalina, když jeho trefa znamenala nejen vyrovnání, ale tečku za utkáním. „Naše hra ve druhém poločase se mi vůbec nelíbila. Na druhou stranu v této fázi přípravy dostali šanci všichni hráči, takže byly k vidění opět nějaké chyby. Nejvíce mě však mrzí zranění Krličky, který si poranil koleno, takže doufám, že to nebude vážné,“ uzavřel Tichota.

FC Chomutov – FC Slavia Karlovy Vary 3:3 (1:2). Branky Slavie KV: Skala, Psohlavec, Kalina.

FC Slavia Karl. Vary: Chára (46. Strnad) – Mestl, Staněk, Pěkný (46. Jiskra), Skala – Gabriel (46. Šupík), Krlička, Vokáč, Jaffan (46. Kalina) – Geňo (46. Mašata), Psohlavec (46. Novotný). Trenér: Karel Tichota.