Tím tak Union uzavřel své fotbalové vyhnanství, ve víkendovém 13. kole se již představí na stadionu chebské Lokomotivy. Ostrov tak opět nedotáhl do úspěšného konce slibně rozehraný zápas, když vedl 2:1.

Skóre duelu otevřeli ´domácí´ fotbalisté ve 27. minutě, když se po centru Sládečka dostal k balonu Těšínský a svou pumelicí nekompromisně zavěsil. I když si Union vytvořil během prvního poločasu další šance, nedokázal je již brankově využít.

Po změně stran však fotbalově ožili i hosté. A hned brankově. V 50. minutě si to mašíroval přes střed hřiště ostrovský útočník Dušek, který své sólo zakončil vyrovnávací brankou. Nezůstalo však pouze u toho. Nejdříve Ostrováci rozkmitali konstrukci chebské svatyně aby v 68. minutě vstřelil svůj druhý gól přímo z rohového kopu Dušek.

Union však nesložil zbraně a bojoval. Za dvě minutky srovnal misky vah chebský šutér Šebesta. Rozřešení duelu pak přišlo sedm minut před koncem utkání, když o zisku tří veledůležitých bodů rozhodl po ideální příhře Janoty chebský Dobeš.

Union Cheb – Ostrov 3:2.Branky: 27. Těšínský, 75. Šebesta, 83. Dobeš – 50. a 68. Dušek. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Fraško – Cvrk, M. Novotný, DS Špak.

Union Cheb: Buřič – Těšínský (88. Klepáček), Alexa (80. Černý), Dobeš, Volf (68. V. Janota) – T. Rolník, Šebesta, J. Janota, Řezáč – A. Rolník, Sládeček. Trenér: Miroslav Šebesta.

FK Ostrov: Šedivec – Hladík, Lorenc, Tomáň, Pitra – Šrámek, Kryl, Kubeš, Piskáček – Dušek, Faktor. Trenér. Tomáš Štěpánek.

O víkendu na třinácté kolo

Třinácté pokračování krajského přeboru načnou v sobotním dopoledni hráči Hazlova, kteří budou hostit nevyzpytatelného nováčka soutěže Sokol Citice. Po malém oddychu se pak rozehrají úderem 14.00 hodiny další sobotní zápasy. Ostrov přivítá na své umělce nepříjemný Vintířov, Chyše v rámci karlovarského derby na hřištích soupeřů trápící se Toužim a Královské Poříčí bude bojovat o mistrovské body s týmem karlovarské Lokomotivy. Chebský Union se pak ve své domácí premiéře na stadionu Lokomotivy představí svým fandům v rámci chebského derby, ve kterém bude hostiti aktuálně vedoucí tým tabulky Františkovy Lázně. Na domácí půdě se pak představí i Stará Role, která pro změnu v karlovarském derby přivítá horaly z Jáchymova. V neděli pak třinácté kolo zakončí nováček z Habartova, kterému bude soupeřem mužstvo Nového Sedla.

Program, 13. kolo: Hazlov – Citice (sobota, 10.30), Ostrov – Vintířov (sobota, UMT, 14.00), Chyše – Toužim (sobota, 14.00, Lubenec), Union Cheb – Fr. Lázně (sobota, 14.00), St. Role – Jáchymov (sobota, 14.00), Mar. Lázně – Aš (sobota, 14.00), Kr. Poříčí – Loko K. Vary (sobota, 14.00), Habartov – Nové Sedlo (neděle, 14.00).