A bylo se na co koukat. Alespoň tedy ze strany hostů, když nakonec překvapivě, ale zaslouženě vybojovali vítězství v poměru 4:1, a Kyselce navíc uštědřili první domácí porážku.

Od úvodních minut se Kolováci drali do útoku, ale bez brankového efektu. Až šance Mariána Mandzuka ve 21. minutě volala po gólu, když mu na poslední chvíli překazil brankovou radost kyselský kapitán Vandák, který odkopl skákající balon do bezpečí.

Hosté se dočkali kýžené branky až ve 28. minutě, když si z kyselské obrany udělal na hranici šestnáctky tréninkové kužely Jakub Gábner, který následně poslal svou technickou vizitku poprvé za záda kyselského brankáře Zahálky.

Pak se dostali k fotbalovému slovu i domácí. Střelecký pokus z kopaček Cupala však pouze proskákal malým vápnem hostí a neuspěl ani Blahník, kterého perfektně vychytal brankář Kolové Hoferica.

Podruhé se měnilo skóre ve 40. minutě, když centr Veselého z půlky hřiště uklidil ´šajtlí´ pod víko kyselské branky Lubomír Nekoranec, který tím stanovil poločasové skóre.

Během přestávky domácí prostřídali s vidinou vstřelení kontaktní branky. Jenže místo toho však inkasovali. Úspěšným střelcem byl opět Nekoranec, který tentokrát usměrnil balon z hranice šestnáctky přesně k levé tyčce kyselské branky. Tříbrankový náskok však hosty značně uspokojil a toho domácí využili ke skórování, když se po rohovém kopu Klimenta hlavou prosadil Hlaváč.

Domácí vstřelená branka značně nakopla. Kyselka navíc v touze po vyrovnání otevřela hru, a to byla fotbalová voda na mlýn Kolové, která domácí trápila pro změnu rychlými protiútoky. Jeden z nich pak využili hosté, když nahrávku Matviienka proměnil ve čtvrtý úspěch Kolové Marián Mandzuk.

Domácí však ani po čtvrtém gólu nesložili zbraně a bojovali. Za to pak přišla gólová odměna v podobě branky z kopaček kyselského Jana Blahníka.

Poté mohl snížit na rozdíl jediné branky hlavou kyselský Cupal, ale pokus jen těsně minul kolovskou branku. Na víc však již Kyselce nezbyl čas a Kolová si zbytek duelu pohlídala.

Kyselka – Kolová 2:4

Branky: Hlaváč, Blahník – Nekoranec 2, Gábner, Mandzuk. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Horváth. ŽK: 0:3. Diváci: 70.

Kyselka: Zahálka – Zich, Kába, Beneš, Vandák – Kliment, Hlaváč, Svatoš, Blahník – Bláha, Cupak (stř. Čada). Trenér: Adam Kanický.

Kolová: Hoferica mladší – Chára, Veselý, D. Mandzuk, Flekač – Forgo, Gábner, Buchtele, Nekoranec – Matviienko, M. Mandzuk (stř. Hlavín, Tišnovský). Trenér: Josef Hoferica starší.