Jeho devatenáctý díl se začne psát v sobotu 15. března. „Opět se nám přihlásilo do turnaje dvanáct týmů. Mezi nimi nechybí ani loňský vítěz Líní šneci či předloňský vítěz turnaje Zátkaři," pochvaloval si za organizační tábor Kába. Turnaj se tradičně odehraje v tělocvičně Základní školy Kyselka. Start je naplánován na 8.50 hodin.

„Doporučený sraz účastníků je v 8.20 hodin, jelikož poté proběhne rozlosování turnaje," poukazoval Kába. O vítěznou trofej memoriálu tedy bude bojovat dvanáct týmů, které budou rozděleny do dvou šestičlenných skupin. „Hrát se bude na dva sety, takže se může stát, že se týmy o body budou nakonec dělit, což dává šanci všem na dobré umístění," míní Kába.

Po odehrání základních skupin přijde na pořad semifinále, do kterého proplují vždy dva nejlepší celky z jednotlivých skupin. „První ze skupiny A vyzve druhý tým skupiny B a první ze skupiny B se utká s druhým týmem skupiny A. Poražené týmy pak čeká souboj o turnajový bronz, vítěze pak velké finále," vysvětloval organizátor. Adeptů na vítězství bude hned několik.

„Loňským vítězem tohoto turnaje se stali Líní šneci, kteří jako jediní měli ve svém družstvu slečnu. Určitě i letos budou pomýšlet na vítězství v tomto turnaji. Na paty se jim však pokusí šlapat i tým z druhého a třetího místa, a to Aladin nebo NK. I ostatní týmy však budou chtít uspět, například předloňští vítězové Zátkaři, ale uvidíme, jak to dopadne," dodal Kába a pokračoval: „Protože víme, že na tyto turnaje je hodně těžké sehnat sponzory, tak velké díky patří obci Šemnice, obci Stružná, obci Kyselka a obci Velichov za jejich vstřícnost při pořádání turnaje. Dále bychom chtěli poděkovat společnosti Garmond, která se taktéž podílela na zrealizování turnaje, všem patří velký dík."

Nejen pro příznivce nohejbalu bude připraveno přímo v tělocvičně občerstvení. „Tímto bychom chtěli pozvat všechny fanoušky, příznivce či kamarády, aby si přišli zpříjemnit sobotní den." uzavřel Kába.