FK Merklín jako jeden z mála týmů z okresního přeboru absolvoval například v rámci zimní přípravy soustředění.

„Prakticky po skončení podzimní části jsme pořád trénovali. Od ledna to pak bylo třikrát v týdnu, kdy jsme nabírali zejména fyzičku. Byli jsme tradičně i na čtyřdenním soustředění na Mariánské, kde jsme zapojili do přípravy například běžky, ale také relaxaci v podobě jáchymovského bazénu,“ vysvětloval trenér FK Merklín Milan Vlčko.

V rámci přípravy pak horalé odehráli prozatím dva přípravné duely, s Rotavou prohráli těsně 0:1 a poté pokořili Abertamy 4:2.
„S přípravou jsme tedy hodně spokojeni, jelikož i účast byla velmi dobrá. Co se týče přípravných utkání, s Rotavou jsme odehráli velmi kvalitní duel, a to i přesto, že hraje o dvě soutěže výše než my. Proti Abertamům to taky nebylo z naší strany špatné, jen jsme pak během duelu trochu polevili, a inkasovali tak zbytečně dvě branky,“ ohlédl se Vlčko.

Merklín má v plánu odehrát v rámci přípravy alespoň ještě jedno utkání. Pak už se bude pomalu a jistě připravovat na start jarní části okresního přeboru. Do toho by měly naskočit v dresu horalů i dvě nové akvizice. „Z karlovarské Lokomotivy přišel Dobeš a ze Sokolova Jakub Vodrážka. Oba by měli být pro náš tým ve druhé části soutěže velkým přínosem,“ dodal Vlčko. Tím navíc Merklín posílil své naděje na vytoužený postupový sen do krajské I. B třídy.

„Budeme se snažit tento cíl naplnit, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne. Míč je kulatý a stát se může cokoliv,“ brzdí vyhlídky merklínských fotbalistů Vlčko.