Král je mrtev, ať žije král. Po nultém ročníku fotbalového memoriálu Petra Šlapy a Václava Muchky, který skončil triumfem Nových Hamrů, se v oficiálně I. ročníku nejdeckého turnaje radovali z vítězného poháru překvapivě, ale zaslouženě fotbalisté pořádajícího FK Nejdek B.
FC Nové Hamry se totiž turnaje nezúčastnily z důvodu účasti v baráži o postup do okresního přeboru.

Na jejich místo se tak po zásluze vyšplhala nejdecká rezerva. Ta totiž za sebou překvapivě nechala své áčko a především favorizované, ostřílené hochy z ligového dorostu mosteckého Baníku.
Turnaj se hrál za účasti pěti týmů – RZ Abertamy, TJ Děpoltovice, Nejdek A, Nejdek B, FK Baník Most U17, systémem každý s každým jednou třicet minut.

Nakonec se tedy stal turnaj kořistí nejdecké rezervy, která si na své konto připsala tři vítězství a jednu porážku.
Na druhém místě pak zakončili turnaj dorostenci Mostu, kteří taktéž vyhráli tři utkání a jedno prohráli, ale ve vzájemném utkání s nejdeckým béčkem si na své konto připsali těsnou porážku a to rozhodlo, že turnaj zakončí na druhé příčce.
Na stupních vítězů pak doplnily vítězné trio Děpoltovice, bramborová příčka zbyla na nejdecké áčko a poslední, páté místo bez bodového zisku si odvezly Abertamy.

„Podle ohlasů se nám turnaj vyvedl, navíc nám přálo i počasí. Chtěl bych tak poděkovat všem, co nějakým způsobem pomáhali při organizaci turnaje, jelikož bez nich by to nešlo, zejména pak své ženě Lence, ještě jednou moc děkuji,“ vzkazoval za organizační výbor Pavel Gregor.
Výsledky: FK Nejdek B – FK Nejdek A 2:1, FK Baník Most 1:0, RZ Abertamy 3:0, TJ Děpoltovice 2:3; FK Baník Most – FK Nejdek A 4:1, TJ Děpoltovice 3:0, RZ Abertamy 4:1; TJ Děpoltovice – FK Nejdek A 2:2, RZ Abertamy 2:0; FK Nejdek A – RZ Abertamy 4:1.

Konečné pořadí:
1. FK Nejdek B⋌ 4  3 0  1  8:4  9
2. Most U17 ⋌4  3  0  1 11:3  9
3. Děpoltovice ⋌4  2  1  0  7:5  7
4. FK Nejdek A⋌ 4  1  1  2  8:9  4
5. RZ Abertamy⋌ 4  0  0  4  2:13 0